Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018

Co się działo?

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Bezpieczeństwo uczniów

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły od 1 września na ul. Górnej dzieci przez jezdnię przeprowadza przeprowadzacz.

Inicjatywa rodziców zyskała poparcie Pana Burmistrza. Dziękujemy.

„Bezpieczna droga do szkoły”

13 września 2018 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie będą bardziej uważni, a przekazana wiedza teoretyczna  znajdzie zastosowanie w praktyce.

T. Jurczuk

Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W dniu 18.09.2018 r. na zebraniu Samorządu Uczniowskiego wybraliśmy Zarząd w składzie: W. Korniluk, E. Żurakowska, G. Michalak, K. Szczurowski, M. Łempicki, D. Borysiuk, I. Gnat, K. Sadowska, K. Borkułak.

Alarm przeciwpożarowy

- ćwiczenia w jak najszybszym opuszczeniu szkoły

Wycieczka klas IV a i b

20.09.2018 r. byliśmy na wycieczce w Parku Linowym w Wólce Nadbużnej. Zdobywaliśmy szczyty wspinajac się po przeszkodach parku, skakaliśmy na trampolinach, ćwiczyliśmy na siłowni. Na koniec zmagań pożywiliśmy się świeżo upieczonymi na ognisku kiełbaskami. Wróciliśmy zmęczeni, ale radośni po tak wspaniale spędzonym dniu.

Uczniiowie klasy IV a i IV b

Jan Paweł II w oczach dziecka

20 września br. odbyło się podsumowanie szkolnego etapu XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Jan Paweł II w oczach dziecka. W bieżącym roku przebiega on pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Głównym celem jest odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w życiu i działalności Jana Pawła II. Konkurs jest organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim i Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.
Wpłynęło 48 prac uczniów z klas II – VII szkoły podst., z których 18 zostało wyróżnionych i przesłanych na etap diecezjalny.
Gratulujemy  i życzymy  sukcesów na dalszych etapach.

B. Oleksiuk

„Śladami bohaterów - szlakiem walk o Niepodległą”

W dniach 17-22 września 2018 r. uczennice naszego gimnazjum: Maja Kłopotowska, Małgorzata Stalewska pod opieką p. Anny Gregorczuk wzięły udział w wyjeździe zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Podróżowaliśmy na Litwę, Łotwę, Białoruś, aby zwiedzić miejsca związane z walkami wojsk polskich w czasie I i II wojny światowej. W czasie wyjazdu pogłębiliśmy naszą wiedzę na temat działalności bohaterów historycznych: Tadeusza Kościuszki, J. Piłsudskiego. Uczciliśmy pamięć żołnierzy polskich poprzez modlitwę, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów na cmentarzach. Zwiedziliśmy dawne rezydencje kresowych magnatów: Radziwiłłów, Sapiehów.

Udział w wyjeździe był cenną lekcją historii i patriotyzmu.

Uczestnicy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Książki - okręty myśli
żeglujące po oceanach czasu
I troskliwie niosące swój drogocenny
Ładunek z pokolenia na pokolenie”

Francis Bacon

29 września 2018 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Wszyscy jesteśmy tego świadomi. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był więc doskonałą okazją, by zaprosić do biblioteki szkolnej najmłodszych, którzy nie potrafią jeszcze czytać.
Agata Kalużna i Kacper Nazaruk z klasy III A gimnazjum - jako przedstawiciele Koła Przyjaciół Biblioteki i reprezentanci najstarszego rocznika uczniów w naszej szkole - spotkali się z dwiema grupami sześciolatków: „Skrzatami” i „Słoneczkami” z Przedszkola nr 5 w Siemiatyczach. Dzieci z uwagą wysłuchały dwóch baśni H.Ch. Andersena we współczesnym przekładzie J.K. Siwka ze zbioru „Andersenia. Baśniowiersze”.
Wspólne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Obu stronom: gimnazjalistom i przedszkolakom przyniosło sporo autentycznej radości.