Nawigacja

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018

Co się działo?

Wrzesień

 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

 


Bezpieczeństwo uczniów

      W trosce o bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły od 1 września na ul. Górnej dzieci przez jezdnię przeprowadza przeprowadzacz.

Inicjatywa rodziców zyskała poparcie Pana Burmistrza. Dziękujemy.


Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

        W dniach 11 – 12 września 2018 r. nasza szkoła włączyła się w akcję „Narodowe Czytanie Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wybrani rodzice i  uczniowie oraz Pani Dyrektor Joanna Gołubkiewicz czytali na głos przygotowane fragmenty powieści przybyłym na spotkanie gościom. Udział w akcji przybliżył wszystkim postać wybitnego polskiego pisarza i zainspirował do czytania utworów nawiązujących do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Piotr Oleksiuk


„Bezpieczna droga do szkoły”

           

        13 września 2018 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie będą bardziej uważni, a przekazana wiedza teoretyczna  znajdzie zastosowanie w praktyce.

T. Jurczuk


Serpelice - Diecezjalny Dzień Młodzieży

           14 września br., 22 – osobowa grupa naszych uczniów z klas VII, VIII i III gim. pod opieką p. katechetek wzięła udział w Diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Serpelicach, które przebiegało pod hasłem „Wolni w Duchu Świętym.” Młodzież wysłuchała koncertu zespołu „Wyrwani z niewoli”. Jego członkowie dzielili się świadectwem swojej wiary oraz zachęcali wszystkich do chwalenia Boga tańcem i śpiewem.
Głównym punktem spotkania była Msza św. na Kalwarii Podlaskiej sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Pikusa w intencji młodzieży i ich rodziców, nauczycieli i wychowawców.  W homilii Ekscelencja nawiązując do nauki płynącej z krzyża Chrystusowego zaapelował, aby każdy ukochał samego siebie, bo dopiero wtedy będzie otwarty na miłość innych. Zwrócił uwagę na to, że jakakolwiek zmiana rzeczywistości zaczyna się w sercu człowieka i dlatego im więcej będzie dobra w nas samych, tym więcej będzie dobra między ludźmi w naszych środowiskach i w świecie.
Na zakończenie Mszy św. został odczytany Telegram do Ojca Świętego Franciszka informujący o odbytym spotkaniu młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej i jego idei.

B. Oleksiuk


 Diecezjalny Dzień Sybiraka

- akademia pt. "Wolność krzyżami się mierzy..." w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Polska młodzież pamięta.


Dzień Kropki w kl. I a

       17 września 2018 r. klasa I a obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim w tym dniu była kropka. Wszyscy byliśmy ubrani w kropkowe stroje. Powstawały dzieła sztuki - drzewo talentów. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały bajkę o dziewczynce Vashti (opowiadania Peter'a Reynoldsa). Były muzyczno - ruchowe zabawy w kole, oczywiście z wykorzystaniem kropki.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a za zaangażowanie dostały kropkowy poczęstunek.

Marlena Skrocka-Koc


Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W dniu 18.09.2018 r. na zebraniu Samorządu Uczniowskiego wybraliśmy Zarząd w składzie: W. Korniluk, E. Żurakowska, G. Michalak, K. Szczurowski, M. Łempicki, D. Borysiuk, I. Gnat, K. Sadowska, K. Borkułak.

  Samorząd Uczniowski


Alarm przeciwpożarowy

- ćwiczenia w jak najszybszym opuszczeniu szkoły

 

 


Wycieczka klas IV a i b

    20.09.2018 r. byliśmy na wycieczce w Parku Linowym w Wólce Nadbużnej. Zdobywaliśmy szczyty wspinajac się po przeszkodach parku, skakaliśmy na trampolinach, ćwiczyliśmy na siłowni. Na koniec zmagań pożywiliśmy się świeżo upieczonymi na ognisku kiełbaskami. Wróciliśmy zmęczeni, ale radośni po tak wspaniale spędzonym dniu.

Uczniiowie klasy IV a i IV b


Jan Paweł II w oczach dziecka

        20 września br. odbyło się podsumowanie szkolnego etapu XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Jan Paweł II w oczach dziecka. W bieżącym roku przebiega on pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Głównym celem jest odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w życiu i działalności Jana Pawła II. Konkurs jest organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim i Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.
Wpłynęło 48 prac uczniów z klas II – VII szkoły podst., z których 18 zostało wyróżnionych i przesłanych na etap diecezjalny.
Gratulujemy  i życzymy  sukcesów na dalszych etapach.

B. Oleksiuk


„Śladami bohaterów - szlakiem walk o Niepodległą”

      W dniach 17-22 września 2018 r. uczennice naszego gimnazjum: Maja Kłopotowska, Małgorzata Stalewska pod opieką p. Anny Gregorczuk wzięły udział w wyjeździe zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Podróżowaliśmy na Litwę, Łotwę, Białoruś, aby zwiedzić miejsca związane z walkami wojsk polskich w czasie I i II wojny światowej. W czasie wyjazdu pogłębiliśmy naszą wiedzę na temat działalności bohaterów historycznych: Tadeusza Kościuszki, J. Piłsudskiego. Uczciliśmy pamięć żołnierzy polskich poprzez modlitwę, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów na cmentarzach. Zwiedziliśmy dawne rezydencje kresowych magnatów: Radziwiłłów, Sapiehów.

Udział w wyjeździe był cenną lekcją historii i patriotyzmu.

Uczestnicy


Pokaz historyczny

      26 września, w naszej szkole odbył sie pokaz historyczny "Ku niepodległej". Grupa rekonstrukcyjna opowiedziała naszym uczniom jak bohaterscy przodkowie walczyli o honor i Ojczyznę. Można było obejrzeć stroje z epoki (szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I Brygady Legionów Polskich). Członkowie grupy historycznej przybliżyli uczniom tematykę powstań narodowych z I wojny światowej. Pokazali repliki broni, opowiadali o czasach odzyskania niepodległości i roli marszałka Józefa Piłsudskiego.
Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie. Tresci przekazane przez członków grupy poszerzyły ich wiedzę na temat czasów odzyskania niepodległości.


WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO S.U.

      27.09.2018 r. odbyły się wybory na Przewodniczącego S.U. Uprawnionych do głosowania było 301 osób. Oddano 221 głosów ważnych i 9 nieważnych. Komisja w składzie: p. Małgorzata Herman, Daria Łyskowicz, Maja Kłopotowska i Justyna Korzeniewska stwierdziły, że w wyniku głosowania Przewodniczącym S.U. został Piotr Plotka, a zastępcą Wiktoria Korniluk. Frekwencja w wyborach wyniosła 76,5 %.

GRATULUJEMY


EKOPOGADANKA

        28 września uczniowie kl. III a gościli panią Kasię Niedbało z Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o w Siemiatyczach, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne pt:. „Ekopogadanka – segregacja to jest to”. W trakcie zajęć dzieci przypomniały zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz możliwości ich powtórnego wykorzystania. Uświadomiły sobie, że one też są odpowiedzialne za stan środowiska naturalnego. Na koniec mogły wykazać się swoją wiedzą, rozwiązując test o ekologii. Wszyscy uczniowie otrzymali ekonotatniki  za aktywny udział w zajęciach. Ci, którzy wykazali się najlepszą wiedzą z zakresu ekologii zostali nagrodzeni dyplomami „Ekobohater” i grami edukacyjnymi, które wręczył Prezes PK pan Bogusław Zduniewicz i Dyrektor szkoły pani Joanna Gołubkiewicz.
Serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia i wspaniałe nagrody.

Uczniowie kl. III a i wychowawczyni T. Jurczuk

Zdjęcia pobrane są ze strony:
https://www.facebook.com/pksiemiatycze/


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Książki - okręty myśli
żeglujące po oceanach czasu
I troskliwie niosące swój drogocenny
Ładunek z pokolenia na pokolenie”

Francis Bacon

          29 września 2018 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Wszyscy jesteśmy tego świadomi. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był więc doskonałą okazją, by zaprosić do biblioteki szkolnej najmłodszych, którzy nie potrafią jeszcze czytać.
Agata Kalużna i Kacper Nazaruk z klasy III A gimnazjum - jako przedstawiciele Koła Przyjaciół Biblioteki i reprezentanci najstarszego rocznika uczniów w naszej szkole - spotkali się z dwiema grupami sześciolatków: „Skrzatami” i „Słoneczkami” z Przedszkola nr 5 w Siemiatyczach. Dzieci z uwagą wysłuchały dwóch baśni H.Ch. Andersena we współczesnym przekładzie J.K. Siwka ze zbioru „Andersenia. Baśniowiersze”.
Wspólne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Obu stronom: gimnazjalistom i przedszkolakom przyniosło sporo autentycznej radości.

 

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć