Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2018/2019

Co się działo?

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Spotkanie z policjantami

W dniu 3 września 2019 r. w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odbyły się spotkania uczniów kl. I - III z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach - starszym sierżantem Piotrem Niewiarowskim i aspirantem sztabowym Norbertem Szymczukiem. Zaproszeni goście rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania sie po drodze i konieczności wyposażenia ubrań i plecaków w elementy odblaskowe. Otwarta postawa funkcjonariuszy policji sprawiła, że uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pogadankach i ćwiczeniach praktycznych. Spotkanie z policjantami było źródłem zrozumienia zasad świadomego, bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz dostrzegnia istniejących niebezpieczeństw.

Zebranie Samorządu Uczniowskiego

W dniu 09.09.2019 r. odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Opracowaliśmy plan działań na rok 2019/2020. W tajnym głosowaniu wybraliśmy Zarząd. Do Zarządu  Samorządu  Uczniowskiego  wybrani zostali: Klaudia Borkułak, Martyna Gryciuk, Jakub Szczurowski, Weronika Wasilewska, Szymon Bobiński, Anna Tarasiuk. Do 13.09.2019 r. czekamy na zgłoszenia kandydatów na Przewodniczącego  S.U., wybory odbędą się 20.09.2019 r.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

11.09.2019 r. klasę I c odwiedził ratownik medyczny. Uczniowie mieli okazję nauczyć się pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Poznali także zasady i ćwiczyli umiejętność zgłaszania wypadku przez telefon. Pod fachowym okiem ratownika medycznego dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w ćwiczeniach. Gość zaprosił klasę do Pogotowia Ratunkowego w celu przybliżenia specyfiki pracy. Bardzo dziękujemy naszemu Gościowi – Panu Marcinowi Usakiewiczowi za przybycie i cenne wskazówki.

K. Nayda

Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września uczniowie klasy II a włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Wspólnie obejrzeliśmy film „Dzień kropki”, a następnie wykonywaliśmy „kropkowe zadania”. Dzieci wykazały się bardzo dużą kreatywnością, powstały piękne prace.

Marlena Skrocka-Koc

Kromka Chleba

W dniu 20 września 2019 r. nasi wolontariusze wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji Caritas "Kromka chleba dla sąsiada" i zbierali produkty żywnościowe w sklepie Biedronka. Zebrana żywność zostanie przekazana osobom starszym w trudnej sytuacji życiowej. Serdecznie dziękujemy za wsparcie

Sprzątanie Świata

W niedzielę, 22.09.2019 r., dzieci z klas I c i II a wraz z nauczycielami i rodzicami włączyli się do akcji „Sprzątanie świata” zorganizowanego przez Miasto Siemiatycze. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Frajdą był elektryczny melex który dowoził uczniów do terenów które sprzątały. Dzieci w praktyce mogły wykorzystać nabyte wiadomości dotyczące selektywnej zbiórki odpadów. Ich zaangażowanie świadczy, że zależy im na tym, aby nasze miasto było czyste. Porządki zakończył ciepły poczęstunek oraz drobny upominek.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się do akcji.

Jesienne spotkanie z poezją

W dniu 24.09.2019 r. w Wólce nad Bugiem odbyło się spotkanie z poezją. Było to podsumowanie projektu "Łącząc pokolenia". Zadanie zostało sfinansowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W związku z tym zaplanowaliśmy różne działania. Uczniowie wzięli udział w zadaniach konkursowych za co byli nagradzani łakociami. Odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu. „Trudzili się" łamańcami językowymi, pisali cyrylicą, usłyszeli różne ciekawostki o językach Unii Europejskiej. Dowiedzieli się też interesujących rzeczy o języku migowym. Całość uatrakcyjniła przyciągająca oko scenografia przygotowana przez uczniów. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie przyznali, że nauka języków może być przyjemna.