Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Maj Czerwiec

Klasa gospodarzem szkoły

Luty

W miesiącu lutym dyżur pełniły klasa VI c, wychowawca: p. Jolanta Szczurowska oraz klasa II c, wychowawca: p. Elżbieta Kasperuk). W ramach dyżuru uczniowie przygotowali:

Gazetki okolicznościowe:

• Miesiąc Luty – przedstawiająca kalendarz imprez, odbywających się w lutym oraz przysłowia i powiedzenia na ten miesiąc.
  • Walentynki – jedna gazetka to prezentacja prac konkursowych (pocztówki, serca walentynkowe wraz z życzeniami w różnych językach), druga to wiersze, okolicznościowe kartki walentynkowe i życzenia z okazji Walentynek.
  • Wystrój klas z okazji Dnia Świętego Walentego.
  • Fotobudka – 14 lutego uczniowie mogli zrobić zdjęcia w otoczeniu serduszek.
  • Moje miasto Siemiatycze – zaprezentowanie zabytków naszego miasta, zapoznanie z Bitwą Siemiatycką z 1863 r., wystawa prac plastycznych dzieci na temat „Moje miasto”. W klasach III i VI został przeprowadzony przez p. E. Karpiuk „Konkurs o moim Mieście”, I miejsce zajęła klasa VI C.

Imprezy:

• Konkurs na Najpiękniejsze Serce Walentynkowe - 14 lutego został rozstrzygnięty oraz zostały wręczone nagrody: I miejsce - Maja Doroszczuk i Bartłomiej Sawczuk, II miejsce – Julian Piotrowski i Bartosz Grzybowski, III miejsce – Aleksandra Paterek i Gabriel Smorczewski.
  • Konkurs Piosenki o Miłości i Przyjaźni - 19 lutego przeprowadzenie konkursu na piosenkę o przyjaźni, miłości w różnych językach. Komisja oceniła występujących za wykonanie piosenki i choreografię oraz wręczono nagrody: I miejsce – Natalia Porzezińska, II miejsce – Mateusz Tyborowicz, III miejsce – Łucja Krukowska, Roxana Augustyniak z Julią Czarkowską. Wyróżnienia – Krzysztof Jóźwiak i Piotr Swajda.
  • Konkursy Matematyczne „Mądra Główka” dla klas II i III. Klasy II: I miejsce – Pola Izabela Nowak, II miejsce – Jakub Benes, III miejsce – Gabriel Kaliszuk. Wyróżnienia: Maja Kłopotowska, Gabriela Zaremba, Damian Bajkowski.
    Klasy III: I miejsca i Tytuły Mistrza Matematyki: Mateusz Zgierun, Julia Olendzka, Michał Dziedzia. Wyróżnienie: Aleksandra Szczechura.

Dzień Języka Ojczystego - 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego - uczniowie z klas odpowiedzialnych za miesiąc luty odczytali w klasach fragmenty utworów i wiersze znanych polskich wieszczy narodowych.

Zabawy ruchowe ze śpiewem – „Baw się razem z nami”.

Zaplanowane zadania zostały wykonane. Uczniowie z wielką odpowiedzialnością i chęcią współuczestniczyli w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprez. Działania zostały udokumentowane zdjęciami, umieszczanymi systematycznie na stronie szkoły.