Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018

Co się działo?

Konkurs plastyczny „Tacy sami, a jednak różni”

W związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych 03.12.2018 na holu szkolnym zostały zaprezentowane prace uczniów klas I-VI, biorących udział w konkursie „Tacy sami, a jednak różni”. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem była tematyka niepełnosprawności w dowolnym formacie, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do poznania różnych niepełnosprawności. W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Laureatami zostali następujący uczniowie:

Wyróżnienie: Daniel Bondaruk
I miejsce: Konrad Kalinowski
II miejsce : Szymon Wróbel
III miejsce: Nikola Niczyporuk

Marlena Skrocka-Koc

Zbiórka prezentów dla zwierzaków SMZ PSIEmiatycze

Zbieraliśmy prezenty dla zwierzaków z SMZ PSIEmiatycze, niebawem do nich zawita Mikołaj.

Dziękujemy wszystkim dzieciakom, którym los zwierząt nie jest obojętny

Prace zgłoszone w konkursie "Kolorowa fabryka św. Mikołaja"

Spotkanie z górnikiem

Grudzień jest miesiącem obfitującym w różnorodne święta. Jednym z nich jest dzień św. Barbary - patronki górników, czyli popularna „Barbórka”. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy na spotkanie Pana Romana Sorokosza byłego górnika. Na spotkaniu nasz gość omówił wygląd górniczego stroju oraz opowiedział o swojej ciężkiej pracy w kopalni.

Warsztaty kulinarne
w kl. II a

W dniu 04.12.2018 r. w klasie II a odbyły się warsztaty kulinarne w ramach "Programu dla szkół - Ekipa Chrumasa gotuje". Celem warsztatów kulinarnych było promowanie wśród dzieci zdrowej i prawidłowej diety oraz ukazanie ciekawego sposobu na naukę podstaw wyrabiania ciasta i lepienia pierogów. Te praktyczne zajęcia zakończyły się wspólnym spożyciem pierogów. Wspólne jedzenie i praca miały walory edukacyjne i wychowawcze. Dzieci zwracały uwagę nie tylko na to co jemy, ale również jak jemy.

Iwona Łojko - Łukianiuk

MIKOŁAJKI 2018

Nasi wolontariusze w dniach 07-08.12.2018 r. w sklepie Biedronka na ul. Nadrzecznej i w sklepie Rondo na ul. Grodzieńskiej zebrali 152 kg żywności.

Dziękujemy wolontariuszom i ofiarodawcom!

Zbiórka prezentów przez SU dla zwierząt ze Stowarzyszenia  PSIEmiatycze

Kartki ze szczególną misją

14 grudnia w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną z motywem religijnym. Kartki te mają szczególne znaczenie, bo były robione z myślą o osobach chorych i starszych, samotnych. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zaniosą im życzenia w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Komisja konkursowa , na drodze głosowania, dokonała wyboru najpiękniejszych świątecznych kart. Oceniano pomysłowość, kreatywność, estetykę i staranność wykonania. Ocenie podlegały tylko kartki zawierające motywy religijne.

Klasy I- III

I miejsce - Magda Jaszczuk kl. III a
II miejsce - Nikodem Kroszka kl. I a, Kornelia Gajko kl. II a
III miejsce - Maja Doroszczuk kl. II c

Klasy IV- VI

I miejsce - Izabela Panasiuk kl. V c
II miejsce - Blanka Łukaszuk kl. IV a, Julia Berent kl. V a
III miejsce - Błażej Olendzki kl. V c, Urszula Owczarska kl. V a

Klasy VII, VIII SP oraz III gim.

I miejsce - Jakub Łempicki kl. VIII a
II miejsce - Maja Kaczmarek kl. VIII b
III miejsce - Weronika Wasilewska kl. VII a

Nauczyciel na Medal

Kolejny nauczyciel naszej szkoły doceniony, wyróżniony i nagrodzony. Pani Iwona Stefaniuk - zajęła I miejsce w powiecie siemiatyckim w plebiscycie Nauczyciel na Medal klas I - III.

Więcej informacji:

Źródło zdjęć:

Podsumowanie akcji
"I Ty możesz zostać świętym Mikołajem"

Mikołajem może być każdy z nas. W dniu 17.12.2018 r. św. Mikołaj zebrał od naszych uczniów prezenty, które zechcieli przeznaczyć dla niepełnosprawnych dzieci w Bacikach.

W imieniu Mikołaja DZIĘKUJEMY PIĘKNIE

Dziękujemy fundacji "Żółty talerzyk" za prezenty

Warsztaty Terapii Zajęciowej - składamy życzenia, śpiewamy kolędy oraz częstujemy słodkościami

Wspólne kolędowanie i spotkanie z Mikołajem w Szkole Specjalnej

Hospicjum - ostatni etap naszej wędrówki z życzeniami świątecznymi, dobrym słowem i kolędą

Jasełka bożonarodzeniowe 2018

21 grudnia 2018r. w naszej szkole zostały przedstawione Jasełka pt. "Bóg do nas przychodzi…". Głównym celem inscenizacji w wykonaniu kl. VII b było wprowadzenie w atmosferę religijnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz uświadomienie prawdy o wielkiej miłości Boga do człowieka, który przychodzi na ziemię, aby nauczyć jak żyć w zgodzie i jedności, co prowadzi do prawdziwego szczęścia. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki", a Pani dyrektor Joanna Gołubkiewicz złożyła  uczniom i ich rodzinom życzenia świąteczne.

B. Oleksiuk

Wspólne kolędowanie i przekazanie do Bacik prezentów zebranych w ramach akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Razem na Święta