Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018

Co się działo?

„Bezpieczna droga do szkoły”

13 września 2018 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie będą bardziej uważni, a przekazana wiedza teoretyczna  znajdzie zastosowanie w praktyce.

T. Jurczuk

Jan Paweł II w oczach dziecka

20 września br. odbyło się podsumowanie szkolnego etapu XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Jan Paweł II w oczach dziecka. W bieżącym roku przebiega on pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Głównym celem jest odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w życiu i działalności Jana Pawła II. Konkurs jest organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim i Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.
Wpłynęło 48 prac uczniów z klas II – VII szkoły podst., z których 18 zostało wyróżnionych i przesłanych na etap diecezjalny.
Gratulujemy  i życzymy  sukcesów na dalszych etapach.

B. Oleksiuk

„Śladami bohaterów - szlakiem walk o Niepodległą”

W dniach 17-22 września 2018 r. uczennice naszego gimnazjum: Maja Kłopotowska, Małgorzata Stalewska pod opieką p. Anny Gregorczuk wzięły udział w wyjeździe zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Podróżowaliśmy na Litwę, Łotwę, Białoruś, aby zwiedzić miejsca związane z walkami wojsk polskich w czasie I i II wojny światowej. W czasie wyjazdu pogłębiliśmy naszą wiedzę na temat działalności bohaterów historycznych: Tadeusza Kościuszki, J. Piłsudskiego. Uczciliśmy pamięć żołnierzy polskich poprzez modlitwę, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów na cmentarzach. Zwiedziliśmy dawne rezydencje kresowych magnatów: Radziwiłłów, Sapiehów.

Udział w wyjeździe był cenną lekcją historii i patriotyzmu.

Uczestnicy