• Z życia świetlicy 2022/2023

Dzień Kropki w świetlicy

Dnia 15.09.2022 r. grupa I świetlicy szkolnej (kl. I a oraz I b) obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki.
        Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania P. Reynoldsa „Kropka”, po czym odpowiedziały na pytania do przeczytanego tekstu, trenując czytanie ze zrozumieniem. Następnie zabrały się do wykonywania prac plastycznych o kropkowej tematyce, ćwicząc przy tym czynności z zakresu motoryki małej. Kompletowały z rozsypanki kolorowej kropki - przyklejając je tworzyły dowolne kompozycje, wylepiały plastelinowymi kropkami przeróżne kształty zwierząt. Najbardziej rozchwytywanym wzorem była Sowa, która wymagała od dzieci trochę wysiłku oraz skupienia. Dzień Kropki stał się również świetną okazją do doskonalenia umiejętności kodowania oraz trenowania orientacji na kartce papieru jak i używania symboli. Nie zbrakło także aktywności na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się na szkolne patio, gdzie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz jak bohaterka opowiadania „kropka” - rysowały kropkę według własnego pomysłu.
        Dzieci zauważyły, że święto kropki jest tak naprawdę świętem wiary we własne możliwości oraz świętem kreatywności.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji podczas zajęć świetlicowych dzieci z klasy II b i II c poznały historię pluszowego misia, opowiadały o swoich pluszakach przyniesionych z domu, obejrzały bajkę Miś Uszatek, śpiewały piosenkę o misiu a na koniec kolorowały misie według własnych pomysłów.

„Której but na progu stanie, pierwsza Panna na wydanie”

Zabawy andrzejkowe w świetlicy gr. I (klasy I a oraz I b)

M. Kobus

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca, oprócz świętowania Pierwszego Dnia Wiosny, pierwsza grupa świetlicowa obchodziła Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.Dzieci obejrzały krótki film edukacyjny; następnie zabrały się do wykonania pary różnych skarpetek.
        Powyższa akcja ma na celu solidaryzowanie się z Osobami z Zespołem Downa oraz z ich rodzinami "Pamiętajmy, że przyjaciele nie liczą chromosomów, lecz ubierają kolorowe skarpetki".

Światowy Dzień Autyzmu

W Światowy Dzień Autyzmu, 3 grupa świetlicy przyjemnie spędzała czas na czytaniu książek. Wysłuchaliśmy baśni pt. "Czerwony Kapturek" w interpretacji pani Marty. Prócz przypomnienia sobie historii zastanawialiśmy się również jakie emocje znajdziemy w opowieści.