• Kwiecień

IV b - wych. Halina Lubowicka
        VIII b - wych. Katarzyna Iwaniuk

Zadania zrealizowane:

1. Rocznica śmierci Jana Pawła II - Patrona Szkoły (02.04) – Uczniowie klasy 4b zorganizowali odbiór kwiatów od wszystkich klas naszej szkoły, które zostały złożone przy szkolnej tablicy Patrona oraz pomniku Jana Pawła II przy kościele Św. Andrzeja Boboli. Wyjście klasy 4b i delegacji klasy z 8b, 8c pod pomnik miało miejsce 01.04.2022 r. Uczniowie oraz Dyrekcja, wychowawczyni i opiekun Samorządu Uczniowskiego uroczyście złożyli kwiaty.
        2. W poniedziałek 11.04.2022 zorganizowaliśmy „akcję wielkanocną” sprzedaży wydrukowanych pisanek. Zebrane pieniądze przeznaczono na pomoc Ukrainie.
        3. Wykonanie gazetki na korytarzu szkolnym pt. „Wielkanoc”, przy której zorganizowano wystawę stroików i dekoracji wielkanocnych.
        4. Zorganizowanie w szkole dnia "No backpack day" z okazji Prima Aprilis.
        5. Przygotowanie gazetki szkolnej na Dzień Ziemi (22.04.2022) oraz prezentacji szkolnej na temat ochrony środowiska naturalnego.

1. Wykonanie makiet drzew oraz zorganizowanie w szkole sesji fotograficznej powiązanej ze zbiórką pieniędzy, przeznaczonych na upiększenie terenów zielonych wokół naszej szkoły.
        2. Przeprowadzenie konkursu na stroik, dekorację Wielkanocną dla uczniów klas 4-8 i prezentacja prac na korytarzu szkolnym. Wszystkie prace były pomysłowe, ciekawe i estetycznie wykonane, nawiązywały do tradycji Świąt Wielkanocnych. Zdjęcia umieszczono na stronie szkoły.
        3. Obchody Dnia Ziemi.
          W tym roku Światowy Dzień Ziemi 2022 odbywał się pod hasłem przewodnim "Inwestujmy w naszą planetę". Klasa 4b wykonała plakaty, wykonano ich zdjęcia i zamieszczono na stronie szkoły.

Powierzone zadania uczniowie wypełniali z zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Dały możliwość zaprezentowania się oraz pokazania aktywności na forum klasy i szkoły.
        Szereg działań było poprzedzone zapowiedzią słowną lub informacją pisemną i zostało udokumentowanych zdjęciami, które systematycznie były widoczne na stronie szkoły.

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach