• Podsumowanie akcji charytatywnej

• W dniu 29 września 2023 r. zakończyliśmy zbiórkę pluszaków. Wolontariusze naliczyli 1606 maskotek. W godzinach popołudniowych pluszaczki zostały odebrane przez przedstawiciela Fundacji NASZPIKOWANI. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do tej akcji.

• Poranki sensoryczne

• W październiku uczniowie naszej szkoły brali udział w sensorycznych porankach w ramach programu „Każdy inny - wszyscy równi”. Dzieci poznały działanie swoich poszczególnych zmysłów i odkryły narządy, którymi są odbierane. Badanie świata kolejno: dotykiem, węchem, wzrokiem, słuchem i smakiem było zarówno lekcją jak i doskonałą zabawą.

• "Klasa z drewna"

• Uczniowie klasy III a realizowali zajęcia ruchowe na powietrzu w otoczeniu lasu sosnowego i powstałej infrastruktury – z wykorzystaniem ścieżki zdrowia.

• Smok zionący ogniem - pomoc logopedyczna

• Smok zionący ogniem to własnoręcznie wykonana pomoc logopedyczna ćwicząca sprawność oddechową. Została użyta w trakcie zajęć logopedycznych pamiętając o zachowaniu właściwego toru oddechowego: powietrze nabieramy nosem a wypuszczamy buzią!

Marlena Skrocka-Koc

• Opadające liście

• 26 października klasa I b skończyła blok tematyczny - Opadające liście. Uczniowie różnymi zmysłami poznawali świat. Spacerowali po lesie i pozyskiwali energię z sosen w celu poprawy samopoczucia i zdrowia. Wykonali piękne prace plastyczne i lapbooki o jesieni. Pokonali ścieżkę sensoryczną oraz uczestniczyli w spotkaniu z leśniczką z Nadleśnictwa Nurzec. Oto fotorelacja z wykonanych zadań.

• Światowy Dzień Origami

• 24 października przypada Światowy Dzień Origami. Uczniowie klasy V b i I d wykonali piękne prace. Inni uczniowie także byli zachęcani do zrobienia swoich własnych robótek Japońską techniką zwaną origami.

• Logopedyczna ścieżka sensoryczna

• Sensoryczny tor to nie tylko świetna zabawa, ale również wsparcie rozwoju dziecka. Chodzenie po ścieżce pozwala na ćwiczenie równowagi, rozwija wyobraźnię i stymuluje kreatywną zabawę. Podczas zajęć ćwiczyliśmy prawidłową pozycję spoczynkową języka, wykonywaliśmy ćwiczenia artykulacyjne, fonacyjne i oddechowe.

Marlena Skrocka-Koc

• Podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

• Dnia 20 października br. w  w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie 18 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Jan Paweł w oczach dziecka”, który w tym roku przebiegał pt. "Jan Paweł II – Cywilizacja życia”.
            Na konkurs wpłynęło łącznie 563 prace z przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz specjalnych. Na etapie diecezjalnym prace 2 uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych:
            Miłosz Wojtkowski kl. IV b – II miejsce w kategorii klas IV – VI
            Kacper Wojtkowski  kl. VIII a – wyróżnienie w kategorii klas VII – VIII.
            Kacper został poproszony do udzielenia wywiadu dla Radia Białystok na temat swojej pracy.
            Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Oleksiuk

• Udział w międzynarodowej inicjatywie modlitewnej

• W dniu 18 października uczniowie naszej szkoły wraz z katechetkami po raz kolejny włączyli się do ogólnoświatowej  kampanii modlitewnej "Milion dzieci modli się na różańcu”.  W tym dniu łączyliśmy się duchowo z wieloma tysiącami innych dzieci w wielu miejscach na świecie, które  w grupach lub indywidualnie  modlili się odmawiając 1 tajemnicę różańca św. w intencji pokoju i pojednania na świecie.
            Organizatorem akcji  jest Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International), które  już po raz osiemnasty zaprosiło parafie, grupy modlitewne, przedszkola, szkoły, rodziny i każdego chętnego do włączenia się 18 października w coroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na Różańcu”.

• Szkolna lekcja wf-u

• Wyjątkowa Szkolna lekcja wf-u organizowana przy współpracy Stowarzyszenia Akademia Sportu Artura Siódmiaka zawitała do naszej szkoły. W październiku wyjątkowe PGE szkolne lekcje wf-u organizowane pod okiem mistrzów odbędą się w Siemieniu, Parczewie, Białej Podlaskiej i Siemiatyczach. Lekcje skierowane są do uczniów szkół podstawowych, a ich celem jest zachęcenie do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach wf-u i podnoszenia sprawności fizycznej oraz dobrą zabawa pod okiem wykwalifikowanych trenerów.
            Szkolna lekcja wf-u, oj działo się. Dziękujemy trenerowi Norbertowi Marksowi za organizację wspaniałego wydarzenia sportowego oraz absolwentowi naszej szkoły - wychowankowi trenera Norberta - Emilowi Kożuchowskiemu, trenerowi kadr narodowych w piłce ręcznej plażowej.