Nawigacja

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018

Co się działo?

Wrzesień

 

Wybory Zarządu
Samorządu Uczniowskiego

Dnia 12.09.2017 odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Oddano 38 ważnych głosów. 

Zarząd Samorządu Uczniowskiego:

  1. Nina Bornus IIIA
  2. Wiktoria Korniluk II B
  3. Piotr Płotka  II B
  4. Stanisław Rozumski V A
  5. Kacper Szczurowski III A
  6. Edyta Rusidowa III B
  7. Marcin Siekierko II B
  8. Julia Berent IV A
  9. Wiktoria Mulewska III A

Wybory Rady Rodziców

12 września 2017 r. na zebraniu powołana została Rada Rodziców naszej szkoły w składzie:
p. Marta Kowalska - przewodnicząca,
p.Jolanta Wysocka - wiceprzewodnicząca,
p.Marta Marcinkowska - sekretarz,
p. Karolina Krauze - skarbnik,
członkowie: p.Marta Swajda, p. Robert Świderski,p.Sylwia Szawkało, p. Agnieszka Kryńska,p. Sylwia Bobienko, p.Andrzej Czaban, 
Komisja rewizyjna:
p. Wioletta Podstawka,
p. Dorota Kalinowska,
p. Sylwia Księżopolska

Gratulujemy i życzymy sukcesów!!!


„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” - spotkanie z policjantem

            13 września 2017 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach młodszym aspirantem Igorem Mironkiewiczem. Tematem zajęć była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażania ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Pierwszoklasiści poprzez zabawy naśladujące rzeczywiste sytuacje, miały możliwość bycia pieszym, jak też kierowcą pojazdu. Utrwaliły zasady przechodzenia przez jezdnię, umiejętność rozpoznawania ważnych znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych oraz pojęć związanych z ruchem drogowym.
         Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię,
          Takie wrześniowe spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat. Dziękujemy panu Igorowi Mironkiewiczowi za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć. Mamy nadzieję, że z przekazanych porad nasze dzieci będą korzystać przez cały rok szkolny.

B. Dziedzia


Bezpieczna droga do i ze szkoły

        Od września droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Dlatego też droga ta powinna być bezpieczna. Kierując się tą zasadą już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się spotkania z policjantem we wszystkich klasach edukacji wczesnoszkolnej w ramach akcji „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją i zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie. Istotnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo dzieci jest noszenie elementów odblaskowych i takie właśnie niespodzianki otrzymali uczniowie klas I od dzielnicowego Igora Mironkiewicza. Pan policjant uświadomił dzieciom, jakie niebezpieczeństwa wynikają z łamania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po spotkaniu z policjantem dzieci na pewno będą bardziej uważne i będą miały większą świadomość na temat zagrożeń w drodze „do i ze szkoły”.

E. Dziołak


Spotkanie ze strażakiem

      Dnia 14.09.2017 r. uczniowie klas pierwszych SP uczestniczyli w zajęciach poświęconych tematyce bezpieczeństwa. Podczas spotkania ze strażakiem OSP w Siemiatyczach, mł. aspirantem Andrzejem Kowalczukiem, dzieci dowiedziały się jak postępować w czasie pożaru w szkole i w domu. Utrwalały numery telefonów alarmowych oraz dowiedziały się w jakich okolicznościach wzywać straż pożarną. Atrakcją spotkania okazała się możliwość przymierzenia hełmu strażackiego i oddychanie przez maskę przeciwgazową. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały p. Andrzejowi za spotkanie oraz życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem i ciekawością uczestniczyli w spotkaniu. Dzięki niemu zdobyły większą świadomość jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Iwona Łojko - Łukianiuk


Serpelice 2017 - DIECEZJALNY DZIEŃ MŁODZIEŻY

          W pierwszym etapie diecezjalnego spotkania, młodzież zgromadziła się na katechezie w trzech kościołach stacyjnych w  Siemiatyczach, Sarnakach i Drohiczynie. Uczniowie naszej szkoły spotkali się w kościele św. Andrzeja Boboli, gdzie miała miejsce katecheza przygotowana przez ks. Łukasza Redosza. Po tym duchowym przygotowaniu udaliśmy się do Serpelic.
Kiedy na Podlaskiej Kalwarii zebrały się wszystkie grupy z koncertem wystąpił zespół Full Power Spirit. Bezpośrednio po koncercie była sprawowana Msza Święta, której przewodniczył Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus. Po Mszy Świętej zostały poświęcone krzyże, które każda grupa ze sobą przywiozła. Krzyże te rokrocznie są zostawiane na Kalwarii Podlaskiej.
Ostatnim punktem było symboliczne przejście przez bramę - krzyż. Brama, pęknięty krzyż od czasu wizyty w Drohiczynie ojca świętego stał się symbolem diecezji i na stałe jest już związany ze spotkaniami młodzieży.
W spotkaniu uczestniczyło 1400 uczestników (z naszej szkoły - 23 osoby). Diecezjalny Dzień Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej odbywał się pod hasłem „Idźcie i głoście.”
„Idźcie i głoście swoim życiem, a jak trzeba też i słowem. Bez porównywania się z innymi a jedyne z Chrystusem” takie przesłanie pozostało w naszych sercach po tym spotkaniu, które młodzież z diecezji drohiczyńskiej przeżywała w Serpelicach w czwartek, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
Foto: Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach oraz  Bartłomiej Zawadzki.

Agnieszka Olendzka


„I otrze z ich oczu wszelką łzę...”

         Dnia 17 września 2017 r. w 78. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę poczet sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie klasy IIIa gimnazjum i Va SP wzięli udział w diecezjalnych obchodach Dnia Sybiraka. Przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów pod kierunkiem nauczycieli: p. Katarzyny Kasperuk i p. Lechosława Ryszczuka, nosiło tytuł: „I otrze z ich oczu wszelką łzę...”.
Pierwsza część uroczystości obyła się w kościele pw.. św. Andrzeja Boboli.
Po Eucharystii zebrani na uroczystościach przeszli pod Krzyż Sybiraka Ziemi Siemiatyckiej. Pod pomnikiem Sybiraków złożono kwiaty i zapalono znicze.


78. rocznica napaści ZSRR na Polskę

        Dnia 18 września uczniowie klas III A gimnazjum oraz V A szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Katarzyny Kasperuk oraz pana Lechosława Ryszczuka upamiętnili 78. rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Przygotowany na tę okoliczność apel dotyczył deportacji Polaków na Syberię.

Na początku zaprezentowany został krótki film zrealizowany przez IPN, wprowadzający w tematykę wydarzeń II wojny światowej, traktujący o tym, jak Polska została zdradzona i rozgrabiona przez hitlerowskie Niemcy oraz ZSRR, o odwadze Polaków i ich heroicznym dążeniu do niepodległości. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą zapoczątkował Marsz Sybiraków. Uczniowie poprzez wiersze, fragmenty wspomnień i piosenki przedstawili tragizm ludzi opuszczających domy w pośpiechu, ich lęk, niepewność, strach  Polaków przewożonych w bydlęcych wagonach do ciężkiej pracy ponad siły na obcej ziemi. Niestety, nie wszystkim udało się wrócić, niektórzy ponieśli najwyższą ofiarę oddając życie; nierzadko zakopywani nie w grobie, lecz gdzieś w śniegu syberyjskiej tajgi. Na koniec zacytowany został fragment Apokalipsy Św. Jana, który uświadamia, jakie piekło przeszli Ci ludzie.

Tak ważne wydarzenia należy upamiętniać, nie możemy pozwolić, aby pamięć o ludziach, którzy oddali za naszą wolność życie - umarła.


Idźmy naprzód z nadzieją

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwunastej edycji Międzynarodowego konkursu plastycznego  „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, który organizowany jest przez Muzeum w Bielsku Podlaskim oraz Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego  w Drohiczynie. Uczestnicy wykonali prace plastyczne  inspirowane hasłem XVII Dnia Papieskiego „Idźmy naprzód z nadzieją”. 
Prace wyróżnione na etapie szkolnym, a tym samym przesłane na etap diecezjalny możemy obejrzeć w galerii. Rozstrzygnięcie konkursu w połowie października. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Agnieszka Olendzka


„Jesienny las”

      Na powitanie jesieni uczniowie klasy III a przygotowali ciekawy program słowno-muzyczny. Wesołymi wierszykami, piosenkami dzieci opowiedziały swoim kolegom o piękniej złotej polskiej jesieni i o tym, że podziwiając jej uroki musimy pamiętać o zachowaniu czystości w lesie i najbliższym otoczeniu. Udzieliły dobrych rad na temat postępowania. Teatrzyk obejrzeli uczniowie i wychowawcy klas I i III.

E. Dziołak


    Dzień Orderu Uśmiechu 

          We wrześniu obchodzony jest Dzień Orderu Uśmiechu. Projekt tego niezwykłego odznaczenia stworzyła w 1968 r. dziewięcioletnia Ewa Chrobak. Od talerzyka i szklanki odrysowała słońce, do którego ręcznie dorysowała nierówne promienie. Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom najwięcej radości, często ratuje ich życie. Ceremonii wręczania Orderu towarzyszy rytuał wypicia soku z cytryny koniecznie z uśmiechem. Każdy nowo pasowany Kawaler Orderu Uśmiechu przyrzeka przed dziećmi i członkami Kapituły "być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić".

A w naszej szkole…

Z sokiem cytrynowym i symbolem Orderu Uśmiechu upamiętniamy wrześniowe święto :-)


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

        29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu nauczyciele bibliotekarze zaprosili do biblioteki szkolnej najmłodsze dzieci. Odwiedziły nas dwie grupy sześciolatków: „Żabki” i „Zajączki” z Przedszkola nr 5 w Siemiatyczach. Dzieci z uwagą wysłuchały czytanej baśni, obejrzały prezentację multimedialną oraz wypowiadały się  na temat: „Dlaczego warto czytać?”

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Było ono nie tylko okazją do wspólnej lektury, ale także do bliższego poznania się i zacieśniania sąsiedzkich kontaktów.

Więcej zdjęć można obejrzeć na Facebook-u Przedszkola nr 5 w Siemiatyczach (https://www.Facebook.com/pg/Przedszkole-Nr-5-w-Siemiatyczach-W-zaczarowanym-lesie-452682214775296/posts/?ref=page_internal)

Elżbieta Szymala, Barbara Oleksiuk


     ZEBRANIE RADY RODZICÓW

     Podczas spotkania Rady Rodziców w dniu 29.09.2017 r. Zarząd Rady Rodziców uchwalił i przyjął do realizacji Program Wychowawczo Profilaktyczny szkoły. Przewodnicząca w imieniu zgromadzonych podziękowała za współpracę Pani Elżbiecie Roguckiej. Następnie ustalono plan budżetu na rok szkolny 2017/18, zaplanowano działania do planu pracy Rady Rodziców oraz ustalono wysokość składki na Radę Rodziców. Składka na pierwsze (najstarsze dziecko, uczące się w szkole) wynosi 40 zł, na kolejne dzieci uczące się w naszej szkole 20 zł. Wpłaty zbierane będą podczas październikowych spotkań z rodzicami.
Wszystkim rodzicom z góry dziękujemy.

Dobro naszych dzieci jest najważniejsze.

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć