Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec

Klasa gospodarzem szkoły

Klasy dyżurne:

kl. II a - wychowawca Teresa Jurczuk

kl. VII a - wychowawca Piotr Oleksiuk

Zadania zrealizowane:

1. Z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca ):
    1. uczniowie kl. VII a przygotowali kilka prezentacji na ten temat, najciekawsze prace zamieszczono na stronie internetowej szkoły;
    2. napisano krótki artykuł o znaczeniu i doniosłości owego święta, artykuł zamieszczono na stronie szkoły, autorami tekstu byli uczniowie i wychowawca klasy VII a.
  2. Międzynarodowy Dzień Pisarzy (3 marca) szczególnie uczciła klasa IIa z pomocą wychowawczyni:
    1. wykonano prezentację multimedialną o sławnych polskich pisarzach, którzy tworzyli dzieła dla dzieci i młodzieży, połączono to z czytaniem przez dzieci fragmentów wybranych utworów;
    2. na korytarzu ukazała się też gazetka zatytułowana „Polscy pisarze”.
  3. Dzień Kobiet (8 marca), to szczególne święto, obchodzone przez Panie w naszej szkole i całym kraju. Panowie, zwykle, starają się mieć także swój udział, adorując „płci pięknej”. W tym roku z powodu pandemii tylko młodsze dzieci mogły złożyć życzenia na żywo, starszym pozostały sposoby zdalne:
    1. uczniowie klasy VII a z wychowawcą, stworzyli gazetkę na korytarzu szkolnym zatytułowaną „8 marca Dzień Kobiet”, zamieścili na niej życzenia Paniom i Dziewczętom z naszej szkoły, umieścili je też w Internecie;
    2. klasa II a wykonała gazetkę pt. „Sławne Kobiety”, na której umieściła zdjęcia wybranych, sławnych kobiet;
    3. uczniowie kl. II a złożyli Paniom z naszej szkoły życzenia na żywo.
  4. Powitanie wiosny (21 marca) odbyło się w reżimie sanitarnym:
    1. wykonano gazetkę na korytarzu szkolnym „Witaj wiosno”;
    2. na stronie internetowej szkoły umieszczono prezentację multimedialną złożoną z dziecięcych prac plastycznych o tematyce wiosennej i piosence w wykonaniu uczniów z kl. II a.