Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Maj Czerwiec

Klasa gospodarzem szkoły

Czas realizacji – październik 2019 r.

Wychowawcy i klasy odpowiedzialne:

Klasa I b – wychowawca – Irena Jackiewicz-Wróblewska

Klasa II b – wychowawca – Ewa Olszewska

Klasa VIII b – wychowawca – Halina Lubowicka

Zadania zaplanowane i zrealizowane:

Klasa I b

• Ślubowanie klas pierwszych i udział w otrzęsinach – przygotowanie scenariusza i przedstawienie.

Klasa II b

• Przygotowania do Dnia Edukacji Narodowej – nauka i recytacja wierszy w czasie akademii.
  • Obchody Światowego Dnia Uśmiechu (4 X 2019 r.) - przygotowanie naklejek z uśmiechniętą buźką, rozdanie ich dzieciom w klasach I – III i zapoznanie z pozytywnym znaczeniu śmiechu w życiu człowieka.
  • Wykonanie gazetki na korytarzu szkolnym poświęconej ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Celem akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Klasa VIII b

• Przygotowanie scenariusza uroczystości związanej z Dniem Edukacji Narodowej (14 października) oraz przeprowadzenie akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  • Przygotowanie dekoracji w stołówce szkolnej i przedstawienie opracowanego scenariusza - scenki, wiersze, piosenki i podziękowania pracownikom szkoły.
  •  Pomoc w organizacji ślubowania uczniów klas I - wykonanie gazetki pt. „Ślubujemy”
  • 16 października – Dzień Papieski Jana Pawła II: wykonanie gazetki szkolnej pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” oraz przeprowadzenie w czasie przerw quizu wiedzy o Patronie Szkoły dla chętnych uczniów na holu przy tablicy Patrona.
  • Pomoc w otrzęsinach klas IV - przygotowanie i poprowadzenie części muzycznej.
  • Przeprowadzenie konkursu na kompozycję wykonaną z suszonych roślin dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej i prezentacja prac na korytarzu szkolnym.
    Zwycięzcy otrzymają nagrody i oceny celujące:
    I miejsce: Judyta Samosiuk, ucz. klasy V b
    II miejsce: Szymon Czarnecki, ucz. klasy V d
    III miejsce: Patrycja Zagubin, ucz. klasy V b
    Wyróżnienie: Oliwia Andrzejczuk, ucz. klasy VII a

• Wszyscy uczniowie z klasy VIII b pełnili dyżur w czasie długich przerw podczas wydawania posiłków w stołówce szkolnej.
  • Organizacja dyskoteki szkolnej dla uczniów klas IV - VIII, która odbyła się 6 listopada w godz. 16:00 – 18:30.

Powierzone zadania uczniowie wypełniali z zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Dały możliwość zaprezentowania się oraz pokazania aktywności na forum szkoły.

Szereg działań zostało udokumentowanych zdjęciami, które systematycznie były widoczne na stronie szkoły.

Halina Lubowicka, Ewa Olszewska, Irena Jackiewicz-Wróblewska