Nawigacja

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec

Klasa gospodarzem szkoły

Wrzesień

 

W miesiącu wrześniu gospodarzami szkoły były klasy III b i VIII a. Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 było inne niż dotychczas. Obostrzenia pandemiczne nie pozwoliły społeczności szkolnej na uroczyste rozpoczęcie nauki. Na szczęście epidemia coronawirusa nie wpłynęła negatywnie na naszą aktywność.

Relacja klasy III b:
Aby nie zapomnieć o nawykach higienicznych, klasa trzecia przygotowała w holu szkoły gazetkę „Jak być bezpiecznym w szkole”. 
Wesołym napisem na tablicy powitaliśmy również nowych uczniów – pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Mamy nadzieję, że było im miło.
We wrześniu obchodziliśmy „Światowy Dzień Pierwszej Pomocy”. Z tej okazji uczniowie klas I – III otrzymali  od  WOŚP darmowe książeczki z poradami jak udzielać pierwszej pomocy, oraz kartonowe telefony do ćwiczeń w powiadamianiu odpowiednich służb o niebezpieczeństwie. Mogliśmy również pogłębić wiedzę oglądając film instruktażowy oraz plakaty wywieszone na korytarzu szkolnym.
16 września uczniowie klasy III b włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Wspólnie obejrzeliśmy film „Dzień kropki”, a następnie wykonywaliśmy „kropkowe zadania”. Dzieci wykazały się bardzo dużą kreatywnością, powstały piękne prace.
Miesiąc wrzesień zakończyliśmy Dniem Chłopaka w postaci życzeń i słodkości dla chłopaków.

Relacja klasy VIII a:
Wrzesień to miesiąc szczególnie bolesny w historii Polski, dlatego też w ramach naszego dyżuru przypomnieliśmy szkolnej społeczności o wydarzeniach z 1939 roku: agresji Niemiec i ZSRR – kolejno 1 września i 17 września. Na holu szkolnym stanęły gazetki okolicznościowe: „A kiedy runęło niebo” – rocznica wybuchu II wojny światowej oraz „Dzień Sybiraka” 17 września. Przypomnieniem ważnych rocznic, które miały miejsce podczas wakacji, była gazetka: „Sierpniowe Dni Chwały” – Bitwa Warszawska 1920 oraz Powstanie Warszawskie 1944.
Tradycyjnie włączyliśmy się w akcję propagowaną przez Parę Prezydencką naszego kraju: Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Z uwagi na brak możliwości zgromadzenia się uczniów w jednym miejscu, przygotowaliśmy krótkie słuchowisko na podstawie fragmentów tegoż dramatu i drogą mailową udostępniliśmy je do odsłuchania na lekcjach języka polskiego.
Poza wrześniowymi działaniami przygotowaliśmy również krótki film z życzeniami dla nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły w związku ze zbliżającym się Świętem Edukacji Narodowej.

Ewa Olszewska, Katarzyna Kasperuk

        

 

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć