Świetlica Regulamin Kodeks wychowanka świetlicy Wyprawka Z życia świetlicy 2018/2019 Z życia świetlicy 2019/2020

Teatrzyk w świetlicy

12 czerwca 2019 roku w ramach Świetlicowego Kółka Teatralnego odbyło się przedstawienie pt. "Suchą szosą susza szła" na podstawie tekstu Małgorzaty Strzałkowskiej. Aktorami byli uczniowie klas I-IV. Zaprezentowali oni lekcję matematyki oraz języka polskiego. Świetnie poradzili sobie z trudną wymową. Dodatkowym zadaniem aktorskim było odegranie scenki pt. "Przerwa". Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do przedstawienia.

Przedstawienie w świetlicy

4 kwietnia 2019 r. uczniowie klas I-III w ramach Świetlicowego Kółka Teatralnego przygotowali i zaprezentowali zgromadzonej publiczności przedstawienie pt. "Dziwna królewna" na podstawie sztuki Małgorzaty Strzałkowskiej.
Występ poprzedziły intensywne przygotowania, w które zaangażowało się liczne grono uczniów i rodziców. Dzieci przygotowały również scenografię do przedstawienia, a także, korzystając z nabytych umiejętności szycia, potrzebne rekwizyty.
Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w pracę naszego kółka.

Pokaz mody

8 marca w Dniu Kobiet odbył się w świetlicy Wiosenny Pokaz Mody. 16 uczestniczek zaprezentowało przygotowane przez siebie stroje. Były to indywidualne propozycje na wiosenne spacery i różne uroczystości. Dominowały kwiaty w różnych kolorach i wzorach. Na koniec pokazu każda uczestniczka otrzymała różyczkę.

Robótki ręczne

Co czytały nasze Babcie?

Dnia  18 stycznia 2019 r. uczniowie z koła bibliotecznego i nauczyciele - bibliotekarze naszej szkoły zaprosili wychowanków świetlicy na ciekawą wystawę. Dzieci miały okazję zapoznać się z tytułami wielu książek nt. „Co czytały nasze Babcie?”. Zbliżające się święto Babci i Dziadka stanowiło wspaniałą okazję przyciągnięcia dzieci do tekstów dawno wydanych książek. Jak się okazało uczniowie chętnie czytali dawne teksty i wyszukiwali wśród wystawionych książek najwcześniej wydaną. Bardzo miło spędziliśmy w czytelni ten czas.

Bal maskowy w świetlicy

16 stycznia w świetlicy odbył się Bal Maskowy. Uczniowie z klas drugich, trzeciej i czwartej bawili się wspólnie przy muzyce. Przed balem wykonali maski karnawałowe i udekorowali salę balonami.

100 -lecie Odzyskania Niepodległości w świetlicy

Dnia 9 listopada 2018 r. uczniowie ze świetlicy w sali nr 7, wzięli udział w obchodach 100- Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Większość z nich ubrała się na styl lat 20 – tych. Przy dekoracyjnej tablicy szkolnej na holu wykonano pamiątkowe zdjęcia, m.in. z p. dyrektor szkoły Joanną Gołubkiewicz.

W sali świetlicowej (wcześniej udekorowanej) kontynuowano zdjęcia i zabawy w/g własnych zainteresowań. W tle rozbrzmiewała muzyka niepodległościowa.

Logopedyczny Konkurs Recytatorski "Języczkowe przygody"

Szyjemy maskotki

3 października rozpoczęły się w świetlicy zajęcia praktyczne pt. "Szyjemy maskotki". Uczniowie dowiedzieli się, jak uszyć ręcznie maskotkę z przygotowanego szablonu. Poznali w praktyce sposoby przyszywania guzików, koralików. Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości dziewczynki uszyły także w świetlicy ozdobne opaski w stylu lat 20-tych, które zaprezentowały w czasie szkolnych obchodów.
Od 16 listopada w świetlicowej sali nr 7 można oglądać wystawę uszytych przez dzieci maskotek pt. "Wystawa kotów nierasowych i nie tylko".
Dziękuję rodzicom, którzy przekazali na nasze zajęcia materiały, wypełnienie do maskotek i inne akcesoria niezbędne do szycia.