Nawigacja

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018

Co się działo?

Listopad


Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili groby zmarłych pracowników szkoły, uczniów i żołnierzy


 Ruszyła Kampania 
"19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci"


 


"Śniadanie daje moc" 07-08.11.2018

  

 

  


Śniadanie w klasie III a SP

      8 listopada 2018 r. dzieci z klasy III a SP wspólnie z rodzicami i pod kierunkiem p. E. Gajewicz i p. K. Tokarskiej przygotowały śniadanie w ramach programu "Śniadanie daje moc". Efekty tej pracy można obejrzeć na zdjęciach oraz krótkim filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=h_TkBShbQmU


Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

Śpiew "Jestem Polką i Polakiem":https://www.youtube.com/watch?v=rbp-bX77BnQ

Śpiew hymnu: https://www.youtube.com/watch?v=0Th6xoIgZT8


100-lecie Odzyskania Niepodległości w świetlicy

 

       Dnia 9 listopada 2018 r. uczniowie ze świetlicy w sali nr 7, wzięli udział w obchodach 100- Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Większość z nich ubrała się na styl lat 20 – tych. Przy dekoracyjnej tablicy szkolnej na holu wykonano pamiątkowe zdjęcia, m.in. z p. dyrektor szkoły Joanną Gołubkiewicz.

      W sali świetlicowej (wcześniej udekorowanej) kontynuowano zdjęcia i zabawy w/g własnych zainteresowań. W tle rozbrzmiewała muzyka niepodległościowa.


Warsztaty tkackie

       14 listopada 2018 r., w klasach IV,  w ramach projektu "Nadbużańskie perebory" odbyły się warsztaty tkackie. Prowadzone były przez mistrzynie tkactwa oraz kulturoznawców regionu. Każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać swoją pracę do domu.


Zajęcia z rękodzieła

      Łódki i liski z papieru. Zbudowaliśmy cały port i załadowaliśmy na pokład nasze liski.
 

 Rodzice czytają dzieciom
 

 


Pierwsze zajęcia PAMI - uczniowie

       17.11.2018 r. odbyły się pierwsze zajęcia Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera. Uczestniczyli w nich uczniowie klas VII - VIII naszej szkoły. Inauguracyjne zajęcia odbywały się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Uczniowie z ciekawością oraz zainteresowaniem pogłębiali i doskonalili swoje umiejętności z języka angielskiego oraz mieli możliwość korzystania z zasobów nowoczesnej biblioteki.  Były to interesujące zajęcia.


 

DZIŚ WOŁALIŚMY Z CAŁEJ MOCY "CHCEMY ŚWIATA BEZ PRZEMOCY"

 


Andrzejki szkolne

 


 


Spektakl pt. „Brzydka księżniczka”

       Klasy IV a i VII a obejrzały spektakl przygotowany przez WTZ pt. „Brzydka księżniczka”. Głównym wątkiem przedstawienia było to, że nie liczy się tylko piękno zewnętrzne. Cechy niewidoczne na pierwszy rzut oka takie jak mądrość, wrażliwość, dobre serce - to dopiero są wartości godne uwagi. Bardzo wzruszający był moment kiedy Brzydka Księżniczka oddaje cudowny eliksir niewidomemu mężowi. Rezygnuje z możliwości uzyskania olśniewającej urody na rzecz uzdrowienia swojego męża. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że dobrze widzi się tylko sercem. To co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Wspaniałym aktorom serdecznie dziękujemy!


Spotkanie formacyjne dla wolontariuszy
Szkolnych Kół Diecezji Drohiczyńskiej

      W sobotę 24 XI 2018 r. w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie formacyjne dla wolontariuszy Szkolnych Kół Diecezji Drohiczyńskiej. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Korowicki VII a, Michał Koc VII a, Jakub Łuczaj VIII b oraz Dawid Krukowski VIII b.
Podczas spotkania miało miejsce wręczenie nagród w konkursie "Polska w barwach biało - czerwonych". Uczennica Justyna Korzeniewska kl. III A gim. zajęła IV miejsce; Julia Olendzka kl. II c oraz Aleksandra Denisewicz kl.V c zdobyły wyróżnienia.  

  Gratulujemy!


Inauguracja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

        24.11.2018 r. na Politechnice Białostockiej odbyły się pierwsze w tym roku akademickim zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Wzięli w nich udział także uczniowie klas IV-VI z naszej szkoły.
Po powitaniu i oficjalnych przemówieniach JM Rektora Politechniki Białostockiej, Prezydenta Miasta Białegostoku i burmistrzów miast uczestniczących w projekcie, odbyła się uroczysta immatrykulacja, czyli wręczenie indeksów. Następnie świeżo upieczeni studenci z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu inauguracyjnego „Kim dla mnie może być robot?”, który wygłosiła dr inż. Justyna Tołstoj Sienkiewicz.
Pierwszy zjazd najliczniejszego dotychczas rocznika na Politechnice Białostockiej, liczącego 299 studentów, obfitował w niespodzianki. Okazało się, że jesteśmy uczestnikami obchodów 10-lecia istnienia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Z okazji jubileuszu przygotowano prezentację multimedialną, dotyczącą 10-letniej działalności PUD oraz wielki tort, który podzielono wśród uczestników tej uroczystości.

Halina Lubowicka, Elżbieta Szymala


Dyktando Papieskie

    Biblioteka szkolna, realizując cykl działań dotyczących obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, dnia 27 listopada 2018 r. zorganizowała konkurs ortograficzny pt. "Dyktando Papieskie” dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gim. Wzięło w nim udział 12 osób. Uczestnicy konkursu pisali dyktowane im fragmenty przemówień Jana Pawła II na temat miłości do Ojczyzny. Wszyscy mieli okazję wykazać się znajomością ortografii i interpunkcji w pisowni polskiej i jednocześnie zapoznać się z nauczaniem Ojca św. na temat patriotyzmu.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Stalewska Małgorzata kl. III B gim.
II miejsce - Gajko Oliwia kl. VII a
III miejsce - Sołomacha Katarzyna kl. III B gim.
III miejsce  - Kotula Alicja kl. VII a                 -

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim innym uczniom, którzy przystąpili do konkursu.

B. Oleksiuk


Spotkanie z poezją Karola Wojtyły

„Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam
siebie i zakorzeniam,
                                                                                 mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica,

która ze mnie przebiega ku innym, (...)”

                                                                                                                            Karol Wojtyła

      Jan Paweł II, nasz Patron, znany wszystkim jako Papież, który odniósł wielkie zasługi w głoszeniu Ewangelii całemu światu, był nie tylko osobą duchowną i autorytetem moralnym, lecz również poetą i pisarzem. Od młodzieńczych lat interesował się teatrem, poezją i literaturą. Pisał wiersze, dramaty i sztuki teatralne oraz książki. Jego utwory to przepełnione nadzieją rozważania człowieka, który w subtelny sposób pokazuje miłość do Boga i bliźniego oraz prawdziwy sens życia ziemskiego.
      27 listopada 2018 r. uczniowie klas VII wzięli udział w wydarzeniu "Spotkanie z poezją Karola Wojtyły pt. "Kiedy myślę Ojczyzna...". Młodzież wysłuchała wielu recytowanych wierszy oraz krótkich komentarzy wprowadzających w ich treść. Refleksje były uzupełniane obrazami z prezentacji multimedialnej przeplatanymi myślami z nauczania Jana Pawła II na temat patriotyzmu.  Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali pieśń "Barka".

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy katechetek przy współpracy z biblioteką.

                                                                                                      B. Oleksiuk


„Wolność - kocham i rozumiem…”

       28.11.2018 r. w Zespole Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Bitwa na głosy”. Hasło tegorocznej VI edycji nawiązywało do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Wiktoria Filińska i Anna Tarasiuk – ucz. kl. VII b oraz Natalia Mirosz- ucz. kl. VIII a. Wszystkie trzy uczennice wypadły doskonale i zasłużyły na pochwałę.
Uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki i dość wyrównany. poziom. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż jury doceniło występy naszych dziewcząt. Ania Tarasiuk zajęła zaszczytne III miejsce, Natalia Mirosz uzyskała wyróżnienie. Gratulujemy!


Akademia VR

       W dniach 26, 29 - 30.11.2018 r. dzieci z klas I-VI uczestniczyły w zajęciach w Akademii VR. Akademia VR to zajęcia edukacyjne dla wyżej wymienionych klas szkoły podstawowych, podczas których uczniowie korzystają z wirtualnej rzeczywistości (VR). Każde z dzieci zakłada gogle - zbliżone do gogli narciarskich - za pomocą których przenosi się w magiczny świat VR. Od tej pory widzi realistyczne obrazy dookoła siebie (w 360 stopniach), mogąc w całości skupić na nich swoją uwagę. Osoba prowadząca zajęcia Akademii VR opowiada o poszczególnych elementach, które widoczne są w wirtualnej rzeczywistości.
Dzieci z klas I - III były w świecie oceanów. Poznały wiele pojęć i zjawisk związanych z oceanami. Szukały odpowiedzi na m.in. na takie pytania: czym są strefy oceaniczne, czym się różni ssak od ryby, czy delfiny potrafią spać, czy rekin jest największym drapieżnikiem oceanów, czy na dnie Rowu Mariańskiego istnieje życie? Klasy IV-VI zaś przeniowsły się w podniebny świat i poznały wiele pojęć i zjawisk związanych z atmosferą. S
zukały odpowiedzi na między innymi następujące zagadnienia: jak wygląda chmura od środka, ile lat ma woda którą pijemy, co nam mówą różne rodzaje chmur na temat pogody, czy w obłokach można tylko "bujać" czy także po nich chodzić, czy zorza polarna może być groźna?
Zajęciom towarzyszył zachwyt, dreszczyk emocji i co najważniejsze - duża porcja wiedzy.Zabawy andrzejkowe w klasie  II c

 

 

 

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć