Nawigacja

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2018/2019

Co się działo?

Listopad

LISTOPAD

 

Kampania "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

 

Spotkanie klas V z policjantem na temat cyberprzemocy i wykluczenia

 

 

 

Wykonanie plakatów

 

 


 

Tworzenie drzewa

 

 

 

Rozdawanie pomarańczowych wstążeczek oraz karteczek z myślą przewodnią dzień
„TAK dla ochrony dzieci przed przemocą”

 

 

 

Spotkania przedstawicieli MOPS-u z klasami VIII na temat
”Przemoc domowa - gdzie szukać pomocy”

 

 

 

Szkolenie nauczycieli na temat ”Dziecko krzywdzone - praca z ofiarą i sprawcą przemocy”

 

 

 

Spotkanie przedstawicieli MOPS-u z rodzicami dzieci klas I-IV na temat przemocy domowej

 

 

 

"Śniadanie daje moc"

Podobnie, jak w roku ubiegłym w dn. 7 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc” w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, którego głównym celem jest uświadomienie młodym ludziom, że codzienne śniadanie pomaga dobrze zacząć nowy dzień.
Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w podjętej akcji. Najpierw przygotowywali posiłek i nakrywali do stołu, a następnie wspólnie spożywali śniadanie. W przygotowaniach, podobnie jak w latach ubiegłych, wsparli nas rodzice. Dzięki ich pomocy na klasowych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne pasty i sałatki, dania mleczne oraz zdrowe przekąski i napoje. Wspólne śniadanie zorganizowane w klasach stworzyło możliwość rozmowy z dziećmi na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Utrwalono również zasady kulturalnego zachowania się przy stole.
Tego dnia, dzieci uczestniczyły też w warsztatach dotyczących zdrowego żywienia. Przedstawiciel firmy UZIMEX z Sokołowa Podlaskiego opowiedział uczniom o wartościach odżywczych i zdrowotnych warzyw i owoców, a następnie przygotował im sok jabłkowy. Każdy ze smakiem wypił smaczny i pożywny napój.
Dzięki tegorocznej akcji dzieci wspaniale bawiły się i integrowały w ramach zespołu klasowego oraz utrwalały zdrowe nawyki żywieniowe.

B. Dziedzia

 

S.U. uczcił pamięć zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, pracowników, uczniów i nieznanych żołnierzy.

 

 

 

Akademia 11 Listopada

Ze starego albumu...

 

   

 

Spotkanie z dietetykiem

13.11.2019 r. dzieci z klas pierwszych spotkały się z panią dietetyk, która w interesujący sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka oraz poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Zaproszony gość szczegółowo omawiał ze słuchaczami sposoby i nawyki zdrowego odżywiania. Mali ciekawscy przekonali się, co należy jeść aby być zdrowym i silnym oraz że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i nie należy go omijać. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały pytania oraz bardzo dobrze radziły sobie z zagadkami i zadaniami przygotowanymi przez panią dietetyk.
Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się ze specjalistą w dziedzinie zdrowego odżywiania.

 

"Języczkowe przygody"

14 listopada odbyła się w świetlicy II edycja Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego "Języczkowe przygody". Wystąpiło 26 uczniów z klas I-III. Zmagania recytatorów oceniała komisja w składzie: p. Marlena Skrocka-Koc, p. Emilia Matysiak, p. Magdalena Kochańska. I miejsce zajęła Kornelia Gajko kl. III a, II miejsce Pola Nowak kl. II a, III miejsce Maria Rozumska kl. II c. Wyróżnienia dodatkowe: Hanna Krauze kl. I b, Natalia Szawkało kl. I a, Apolonia Piotrowska kl. I c, Maja Putkowska kl. I a. Gratulujemy zwycięzcom.

Ewa Moga

 

Kampania "19 dni przeciwko przemocy"


Szkolenie nauczycieli: ”Dziecko krzywdzone - praca z ofiarą i sprawcą przemocy”.

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Świętowaliśmy również 30. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dzieci – Konwencji o Prawach Dziecka.
Nasza szkoła włączyła się w akcję UNICEF „# Goblue” by uczcić to wyjątkowe święto. Od rana dominującym kolorem stał się niebieski. Na tablicy w holu głównym umieszczone zostały ilustrowane hasła z prawami dziecka. Uczniowie z klasy VIIa rozdawali swoim koleżankom i kolegom ulotki zawierające najważniejsze zapisy z Konwencji, a nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat tego istotnego dokumentu. Dzieci z klas I-III wzięły ponadto udział w spotkaniu z policjantami na temat „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”.
Działania podjęte przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły były symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, szczególnie z tymi, których prawa w dalszym ciągu nie są przestrzegane.

 

15 lat Szkolnego Koła Caritas

W dniu 22.11.2019 r. świętowaliśmy jubileusz 15-lecia Szkolnego Koła Caritas w naszej szkole.
    15 lat temu pan dyrektor Alfred Bajena zwrócił się z prośbą do Księdza Biskupa o utworzenie Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach. Prośba ta była motywowana tym, ze już wcześniej uczniowie podejmowali działania wolontarystyczne. Realizując nauczanie Patrona szkoły i rozpoznając potrzeby lokalnego środowiska nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Specjalną, Ośrodkiem w Bacikach, Domem Pomocy Społecznej, Warsztatami Terapii Zajęciowej. Działalność nasza była skierowana przede wszystkim do osób chorych, starszych czy samotnych. Uczestniczyliśmy w akcjach diecezjalnych i ogólnopolskich. Realizowaliśmy projekty i braliśmy udział w konkursach. Taka szeroka działalność była możliwa dzięki wsparciu i przychylności dyrekcji, księdza proboszcza oraz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej - za co serdecznie dziękujemy.
     Wolontariusz dając siebie - czuje się stokroć bardziej ubogacony. Po spotkaniach wracaliśmy zawsze pełni radości, pozytywnych emocji.
      Na naszym jubileuszu gościliśmy panią dyrektor Joannę Gołubkiewicz, Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski, p. Monikę Szczepańczyk z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, przedstawicieli zaprzyjaźnionych placówek (Szkoły Specjalnej, WTZ, DPS) naszych obecnych wolontariuszy oraz absolwenta ciągle z nami współpracującego wolontariusza Rafała Wieraka. Świętowanie było okazją do podziękowania Panu Bogu za prowadzone dzieło oraz do przypomnienia działalności wolontariatu na przestrzeni tych wszystkich lat. Padło wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń. Nie zabrakło wzruszenia i łezki w oku. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek. 
     Dziękujemy wszystkim za obecność, za modlitwę, za dobre słowa i prezenty. Mamy nadzieję, że nie zabraknie sił i chęci, aby te dobre dzieła kontynuować na chwałę Panu Bogu i na pożytek ludziom.

 

 

Inauguracja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

23 listopada 2019 roku w auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Wzięło w nim udział 330 uczniów z Białegostoku, Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Sokółki oraz Siemiatycz, w tym uczniowie naszej szkoły zakwalifikowani do tego projektu. Do grona dołączyli w tym roku także uczniowie z Augustowa. Nowym studentom indeksy wręczał prorektor ds. studenckich dr hab. Jarosław Perszko, a burmistrzowie poszczególnych miast - przygotowane przez siebie drobne upominki. Inauguracyjny wykład „Umiesz chodzić? Ale czy wiesz, jak to robisz?” wygłosił dr hab.inż. Szczepan Piszczatowski.

Relacje w mediach:

Harmonogram zjazdów: SIEMIATYCZE_s.jpg

EwaG.

 

Dyktando Papieskie

Biblioteka szkolna w ramach promocji Patrona szkoły, zorganizowała konkurs ortograficzny pt. „Dyktando Papieskie”, który odbył się w dniu 27 listopada 2019r. Celem konkursu było utrwalanie pisowni polskiej oraz poznanie nauczania Jana Pawła II na temat solidarności z potrzebującymi. Wzięli w nim chętni uczniowie klas VII i VIII. Uczestnicy pisali dyktowane fragmenty przemówień Jana Pawła II. Dzielnie zmagali się przede wszystkim z interpunkcją długich zdań, charakterystycznych w wypowiedziach Papieża.

Zwycięzcą konkursu została Oliwia Gajko z kl. VIII a, która zajęła I miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Filińska z kl. VIII b, Paweł Komar z kl. VII c, Oliwia Andrzejczuk z kl. VII a i Julia Sobieszczuk z kl. VIII b.

Gratulujemy!

 

 

 

Wartościowe opowieści  - „Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”

W dniu 27.11.2019 r. w Kosowie Lackim miało miejsce wręczenie nagród w konkursie „Wartościowe opowieści”, który odbywał się pod hasłem „Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”. W części literackiej (wiersz) kategorii kl. I - III - II miejsce zajęła Julia Olendzka z kl. III c, w kategorii kl. VII – VIII - I miejsce zajął Szymon Wysocki z kl. VII a

Serdecznie gratulujemy!

Na konkurs wpłynęło 181 prac plastycznych i 55 prac literackich z 30 szkół podstawowych należących do diecezji drohiczyńskiej.
     Wielkim pragnieniem milionów ludzi na świecie jest dążenie do pokoju. Wojny, to ciągle powracająca udręka w różnych zakątkach Ziemi,  wielki dramat  ludzi, którzy są jej ofiarami i tych, którzy je wszczynają i podtrzymują! Dlaczego więc pomimo wysiłków i starań, ciągle nie ma na świecie pokoju, miłości i jedności? Wychowawca do wolności – kardynał Stefan Wyszyński, próbuje odpowiedzieć na to pytanie, wskazując – w jaki sposób i gdzie rodzi się prawdziwy pokój.

   „To nie są tylko slogany i słowa. To jest owoc wielkiej pracy, trudu i wysiłku, z którego powstaje ład i porządek, uznanie go świecie, w Ojczyźnie, w rodzinie i w sercu. Pokój buduje się przez zachowanie Ewangelii Chrystusowej. Pokój nie jest tylko ozdobnym kwiatem, który rośnie na drzewie, czy sztucznym kwiatem z bibułki i celofanu. Pokój wyrasta z serca człowieka, z tego, co jest w jego duszy. A serce dopiero wtedy rodzi owoce pokoju, gdy żyje Ewangelią Chrystusową”.
     A zatem nienawiść nie uratuje świata. Nie będzie pokoju na świecie i w naszej Ojczyźnie, jeśli nie będzie go w naszych sercach i rodzinach.
    Te słowa Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, były mottem przewodnim  Diecezjalnego Konkursu „Wartościowe opowieści”, który w roku szkolnym 2019/2020 odbył się pod hasłem „Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”. 

 

 

Spotkanie z policjantem

W dniu 29.11.2019 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy VIII b  z policjantem. Temat  spotkania "Współczesne zagrożenia i prawne konsekwencje".

wych.  H. Lubowicka

 

 

Łańcuch dobra

W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w tworzeniu „Łańcuch dobra” – akcji na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową. Organizatorem akcji jest stowarzyszenie „Pro salute” z siedzibą w Białymstoku, ale nas zainspirowała Szkoła Specjalna w Siemiatyczach i dlatego nasz łańcuch był tworzony we współpracy z tą szkołą. Akcja jest powiązana z biciem rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru, osiągniętego podczas I edycji akcji, czyli długości 111 km 119 m 57 cm.
Cel akcji, czyli idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą.
W dniu 29 XI 2019 miało miejsce mierzenie łańcucha w Szkole Specjalnej. W nasze szkole wykonaliśmy 590 m łańcucha, a wspólnie ze Szkołą Specjalną 1900 m.
Dziękujemy wszystkim wspierającym akcję.

Szkolne Koło Caritas

 

 

 

Wyjazd na basen

Pierwsza klasa i pierwszy wyjazd na basen, wyjazd wymarzony i wyczekiwany a przede wszystkim zasłużony. W sobotę 30.11 dzieci z I c pod czujnym okiem wychowawczyni oraz taty Kaliny, miały okazję oswajać się z wodą, bawić się i stawiać pierwsze kroki w trudnej sztuce pływania. Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. W drodze powrotnej pierwszaki dzieliły się swoimi wrażeniami. Czas wspólnie spędzony na basenie był świetną zabawą dla  wszystkich.

K. Nayda

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć