Nawigacja

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018

Co się działo?

Październik

 

Anioły przyszły do szkoły...


        2 października br. w naszej szkole odbył się Dzień Anioła”. Został on zorganizowany przez katechetki w celu pogłębienia świadomości o istnieniu czystych duchów, które opiekują się ludźmi i ciągle pomagają w wybieraniu dobra. Dzieci klas I –III przyszły do szkoły przebrane na biało, a na przerwach wesoło i zgodnie wspólnie się bawiły. Jako mali posłańcy Boga” roznosili i wręczali zapracowanym pracownikom karteczki z Dobrą Nowiną. Została też przygotowana wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów na konkurs pt. A gdyby Anioła można było zobaczyć...”

B. Oleksiuk


Szyjemy maskotki

      3 października rozpoczęły się w świetlicy zajęcia praktyczne pt. "Szyjemy maskotki". Uczniowie dowiedzieli się, jak uszyć ręcznie maskotkę z przygotowanego szablonu. Poznali w praktyce sposoby przyszywania guzików, koralików. Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości dziewczynki uszyły także w świetlicy ozdobne opaski w stylu lat 20-tych, które zaprezentowały w czasie szkolnych obchodów.
Od 16 listopada w świetlicowej sali nr 7 można oglądać wystawę uszytych przez dzieci maskotek pt. "Wystawa kotów nierasowych i nie tylko".
Dziękuję rodzicom, którzy przekazali na nasze zajęcia materiały, wypełnienie do maskotek i inne akcesoria niezbędne do szycia.

Ewa Moga


„Światowy Dzień Zwierząt”

       Wystawa książek o zwierzętach, wspólna lektura baśni pt „Złota gęś” i prezentacja multimedialna „Gdzie mieszkają zwierzęta?” to najważniejsze punkty imprezy bibliotecznej, która miała miejsce w bibliotece szkolnej 03.10.2018 r., czyli w przeddzień Światowego Dnia Zwierząt.
Spotkanie było nie tylko okazją do propagowania książek, ale także sposobnością do przypomnienia idei tego święta. Obchody mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt, uwrażliwić i uświadomić, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz. Wzorem może być dla nas św. Franciszek – patron zwierząt, ekologów i ekologii, który przyjaźnił się ze zwierzętami, nazywając je braćmi i siostrami.
W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Koła Przyjaciół Biblioteki uczestniczyła grupa dzieci ze świetlicy.


Przesłanie z Fatimy

          Przesłanie z Fatimy - to przedstawienie, które powstało z inicjatywy uczniów kl. IV c podczas lekcji religii. Dzieci same przygotowały scenariusz i stroje. Gratulujemy kreatywności i dobrej organizacji pracy.
 


Wycieczka do szkółki leśnej

      Dnia 5 października 2018 r. uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w wycieczce do Szkółki Gospodarczej w Leśnictwie Wilanowo. Pobyt w tym wyjątkowym miejscu rozpoczął się od zajęć przyrodniczych z leśnikiem panem Dariuszem Sapieżko. Dzieci najpierw zwiedziły muzeum narzędzi używanych dawniej w leśnictwie. Następnie spacerując ścieżką przyrodniczno – edukacyjną, rozpoznawały pospolite gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych. Zbierały również ciekawe okazy roślin leśnych do klasowych zielników. Dzieci zobaczyły też, jak wygląda hodowla drzewek, które w przyszłości zasilą drzewostan okolicznych lasów. Uczestniczyły także w zajęciach przyrodniczych przy „leśnym straganie”. Pobyt w szkółce leśnej zakończyło wspólne ognisko oraz wesołe zabawy na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody.

Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

B. Dziedzia


Wycieczka klas VII

         9 października 2018 r. uczniowie klas VII naszej szkoły pod opieką p. A. Bajeny, p. H. Lubowickiej i p. E. Leoniuk, byli na wycieczce w Białymstoku. Program wyjazdu zawierał: oglądanie spektaklu teatralnego pt. "Zemsta" w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki, zwiedzanie Muzeum Wojska oraz okolic Pałacu Branickich. Pogoda dopisała, humory też.

H. LubowickaPróbna ewakuacja

 

 


XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

     11 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która przebiegała pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa”. Dzieci i młodzież z ponad 300 szkół z całej Polski oraz poczty sztandarowe zgromadzili się na placu przed szczytem Jasnej Góry, aby wziąć udział w uroczystej Mszy św. w intencji dziękczynnej za dar Jana Pawła II oraz za odzyskanie wolności przez naszą Ojczyznę. Przed Mszą św. wszystkie szkoły wypuściły w powietrze żółte i białe balony, aby w ten sposób wyrazić pamięć o swoim Patronie. Głównym gościem uroczystości był ks. Abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski – jeden z sekretarzy Ojca Świętego Jana Pawła II, bezpośredni świadek życia i działalności Papieża.
Na koniec został przeczytany list skierowany do Papieża Franciszka informujący o odbytym spotkaniu tak wielkiej Rodziny Szkół noszących imię Wielkiego Polaka.

B. OleksiukWycieczka klas III gim. i VIII w dn. 09-12.10.2018

 

 


STYPENDYŚCI

          Po raz kolejny przyznane zostały stypendia samorządu Miasta Siemiatycze im. Jana Pawła II uczniom wyróżniającym się wybitnymi osiągnięciami w nauce oraz zaangażowaniem na rzecz miasta i współmieszkańców. Wśród szczęśliwych stypendystów na rok szkolny 2018/2019 znalazła się uczennica naszej szkoły Maja Kłopotowska. Serdecznie gratulujemy STYPENDYSTCE i jej Rodzicom.


40 rocznica Pontyfikatu Patrona szkoły św. Jana Pawła II

       Samorząd Uczniowski złożył kwiaty i zapalił znicze pod tablicą Patrona  przy kościele. W hołdzie św. Janowi Pawłowi II odśpiewano Hymn szkoły i "Barkę".

 

     

 

  Akademia

 


Wycieczka kl. III a SP

      16 października byliśmy w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas trzygodzinnego pobytu mieliśmy możliwość swobodnego zwiedzania wystaw, eksperymentowania, odkrywania, majsterkowania i testowania. Obejrzeliśmy magiczny spektakl w Teatrze Wysokich Napięć. Na koniec, korzystając z pięknej pogody, poszliśmy na spacer bulwarem nad Wisłą. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.


 

 

#UczymyRatować

             

 

 


Rozstrzygnięcie wyników Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

      W ramach XVIII Dnia Papieskiego w Muzeum w Bielsku Podlaskim rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Trzynasta edycja konkursu była inspirowana hasłem Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa”. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w Muzeum w Bielsku Podlaskim 16 października 2018 r. o godz. 10.00.
Na XIII edycję konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” wpłynęło blisko 1,6 tys. prac, z czego ponad 50 ze Świata (Wielka Brytania, Białoruś, Austria, Niemcy, Irlandia, Ukraina, Rosja).
Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
W kategorii II czyli klasy I-III wyróżnienie zdobyła Julia Olendzka z kl. II c, a nagrodę zdobył Kacper Wojtkowski z kl. III a.

Gratulujemy!


Śladami Patrona i nie tylko....

      Uczniowie klas VI w dniu 18.10.2018 r., czyli dwa dni po 40 rocznicy wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową, wybrali sią na wycieczkę, a właściwie dziękczynną pielgrzymkę za osobę zacnego Patrona.
W Ostrożanach, w Sanktuarium Matki Bożej, grupa uczestniczyła we Mszy Świętej. W Drohiczynie zwiedzaliśmy Muzeum Diecezjalne z salą pamiątek z wizyty Jana Pawła II, cerkiew św. Mikołaja, Wyższe Seminarium Duchowne. Był też czas by zajrzeć na wystawę starych motocykli, a także przyjrzeć się zbiorom etnograficznym w Muzeum Regionalnym i poznać trochę lokalnej historii. Zwieńczeniem wycieczki była wyprawa do krzyża upamiętniającego wizytę Jana Pawła w Drohiczynie oraz na lądowisko papieskiego helikopteru.
Msza sprawowana w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach ofiarowana była w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.
Pogoda dopisała, dobry humor również. Wrócilismy bogatsi duchem i z radosnym sercem.


Ślubowanie klas I

http://www.podlasie24.pl/siemiatycze/region/pierwszoklasisci-zlozyli-slubowanie-279c6.html?fbclid=IwAR3VVG1d7Fv35rA6pxezjtX-yrj4Z55CVfycFM75D6hz-cYkRti7e0-SKBI

 


Otrzęsiny kl. I

            19 października odbyły się „Otrzęsiny” pierwszoklasistów. Uczniowie kl. III a przygotowali zadania, w których pierwszaki mogły wykazać się wiedzą o szkole, znajomością zasad dobrego zachowania oraz umiejętnościami matematycznymi i plastycznymi. Udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać, doskonale ćwiczyć i nie straszny im test – „zjedz cytrynkę na wesołą minkę”. Trzecioklasiści byli dumni ze swoich młodszych kolegów i  z przyjemnością przyjęli ich do uczniowskiej braci.


 

Warsztaty nt. sposobów rozwiązywania konfliktów w kl. III a

 

 


 

Wizyta w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka
w Ciechanowcu

       Dnia 23.10.2018 r. uczniowie klas V wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Zwiedziliśmy tam wiele obiektów wiejskiego budownictwa drewnianego z XVIII, XIX i XX wieku, w tym zabytkowy kościół. Na szczególną uwagę zasługują wystawy w neorenesansowym pałacu: gabinet hrabiego, jadalnia i sypialnia oraz największa w Polsce kolekcja pisanek (2300 okazów z całego świata) umieszczona w zabytkowym dworze ziemiańskim. Największym zainteresowaniem uczniów cieszył się bogaty zbiór różnych narzędzi i maszyn rolniczych, zabytkowych lokomobil i ciągników.
Mimo deszczowej i wietrznej pogody wszyscy wrócili pełni wrażeń i ubogaceni wiedzą historyczną z zakresu dziejów polskiej wsi w ostatnim stuleciu.

P. Oleksiuk


„Taki, duży, taki mały może świętym być...”


     Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych jest okazją do refleksji nad celem naszego życia i umocnienia nadziei, że warto żyć zgodnie z wyznawaną wiarą, skoro nas czeka wielkie szczęście w Niebie, czego przykładem są niezliczone rzesze ludzi, którzy to szczęście już osiągnęli.
29 października 2018 r. w naszej szkole już kolejny raz został zorganizowany Bal Świętych. Dzieci przebrane za postacie różnych świętych i błogosławionych wzięły udział w nabożeństwie różańcowym w kościele, a następnie przyszły do szkoły i wesoło bawiły się przy muzyce, wyrażając radość z przebywania ze sobą. W chwilach odpoczynku częstowały się słodyczami lub odgadywały zagadki o świętych. Uczniowie wcześniej poznawali życiorysy swoich Patronów i wielu z nich wzięło udział w konkursie wiedzy o wybranym Świętym. Oto lista nagrodzonych:
KATEGORIA KL. I 
1. Hanna Wieczorek I c
2. Mateusz Zgierun Ib
3. Ala Jóźwiak I b
Wyróżnienia: Łucja Krukowska I a, Mateusz Godun I b.
KATEGORIA KL. II
1. Jędrzej Wierciński II c
2. Julia Olendzka II c
3. Maja Doroszczuk II c
KATEGORIA KL. III
1. Natalia Porzezińska III a
2. Ania Andrzejczuk III a
Wyróżnienie: Ania Dobosz III a
KATEGORIA KL. IV
1. Koc Kacper kl. IV d
2. Krzysztof Jóźwiak kl. IV a
2. Michał Woronecki kl. IV d
3. Mikołaj Krukowski kl. IV a
KATEGORIA KL. VI
1. Szymon Wysocki kl. VI a
2. Oliwia Andrzejczuk kl. VI a
3. Weronika Porzezińska kl. VI a
Na koniec wszyscy uczestnicy balu otrzymali „sms od świętych” z załączonym cukierkiem.

B. Oleksiuk


    Logopedyczny Konkurs Recytatorski "Języczkowe przygody"

 

 

 


Konferencja szkoleniowa "ŻYCIE NA PLUS"

 

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć