Nawigacja

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018

Co się działo?

Październik

 

 

Anioły przyszły do szkoły...


        2 października br. w naszej szkole odbył się Dzień Anioła”. Został on zorganizowany przez katechetki w celu pogłębienia świadomości o istnieniu czystych duchów, które opiekują się ludźmi i ciągle pomagają w wybieraniu dobra. Dzieci klas I –III przyszły do szkoły przebrane na biało, a na przerwach wesoło i zgodnie wspólnie się bawiły. Jako mali posłańcy Boga” roznosili i wręczali zapracowanym pracownikom karteczki z Dobrą Nowiną. Została też przygotowana wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów na konkurs pt. A gdyby Anioła można było zobaczyć...”

B. Oleksiuk


Szyjemy maskotki

      3 października rozpoczęły się w świetlicy zajęcia praktyczne pt. "Szyjemy maskotki". Uczniowie dowiedzieli się, jak uszyć ręcznie maskotkę z przygotowanego szablonu. Poznali w praktyce sposoby przyszywania guzików, koralików. Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości dziewczynki uszyły także w świetlicy ozdobne opaski w stylu lat 20-tych, które zaprezentowały w czasie szkolnych obchodów.
Od 16 listopada w świetlicowej sali nr 7 można oglądać wystawę uszytych przez dzieci maskotek pt. "Wystawa kotów nierasowych i nie tylko".
Dziękuję rodzicom, którzy przekazali na nasze zajęcia materiały, wypełnienie do maskotek i inne akcesoria niezbędne do szycia.

Ewa Moga


„Światowy Dzień Zwierząt”

       Wystawa książek o zwierzętach, wspólna lektura baśni pt „Złota gęś” i prezentacja multimedialna „Gdzie mieszkają zwierzęta?” to najważniejsze punkty imprezy bibliotecznej, która miała miejsce w bibliotece szkolnej 03.10.2018 r., czyli w przeddzień Światowego Dnia Zwierząt.
Spotkanie było nie tylko okazją do propagowania książek, ale także sposobnością do przypomnienia idei tego święta. Obchody mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt, uwrażliwić i uświadomić, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz. Wzorem może być dla nas św. Franciszek – patron zwierząt, ekologów i ekologii, który przyjaźnił się ze zwierzętami, nazywając je braćmi i siostrami.
W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Koła Przyjaciół Biblioteki uczestniczyła grupa dzieci ze świetlicy.


Wycieczka do szkółki leśnej

      Dnia 5 października 2018 r. uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w wycieczce do Szkółki Gospodarczej w Leśnictwie Wilanowo. Pobyt w tym wyjątkowym miejscu rozpoczął się od zajęć przyrodniczych z leśnikiem panem Dariuszem Sapieżko. Dzieci najpierw zwiedziły muzeum narzędzi używanych dawniej w leśnictwie. Następnie spacerując ścieżką przyrodniczno – edukacyjną, rozpoznawały pospolite gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych. Zbierały również ciekawe okazy roślin leśnych do klasowych zielników. Dzieci zobaczyły też, jak wygląda hodowla drzewek, które w przyszłości zasilą drzewostan okolicznych lasów. Uczestniczyły także w zajęciach przyrodniczych przy „leśnym straganie”. Pobyt w szkółce leśnej zakończyło wspólne ognisko oraz wesołe zabawy na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody.

Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

B. DziedziaPróbna ewakuacja

 

 


XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

     11 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która przebiegała pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa”. Dzieci i młodzież z ponad 300 szkół z całej Polski oraz poczty sztandarowe zgromadzili się na placu przed szczytem Jasnej Góry, aby wziąć udział w uroczystej Mszy św. w intencji dziękczynnej za dar Jana Pawła II oraz za odzyskanie wolności przez naszą Ojczyznę. Przed Mszą św. wszystkie szkoły wypuściły w powietrze żółte i białe balony, aby w ten sposób wyrazić pamięć o swoim Patronie. Głównym gościem uroczystości był ks. Abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski – jeden z sekretarzy Ojca Świętego Jana Pawła II, bezpośredni świadek życia i działalności Papieża.
Na koniec został przeczytany list skierowany do Papieża Franciszka informujący o odbytym spotkaniu tak wielkiej Rodziny Szkół noszących imię Wielkiego Polaka.

B. OleksiukWycieczka klas III gim. i VIII w dn. 09-12.10.2018

 


40 rocznica Pontyfikatu Patrona szkoły św. Jana Pawła II

       Samorząd Uczniowski złożył kwiaty i zapalił znicze pod tablicą Patrona  przy kościele. W hołdzie św. Janowi Pawłowi II odśpiewano Hymn szkoły i "Barkę".

 

     

 

  Akademia

 


 

 

#UczymyRatować

             

 

 


Rozstrzygnięcie wyników Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

      W ramach XVIII Dnia Papieskiego w Muzeum w Bielsku Podlaskim rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Trzynasta edycja konkursu była inspirowana hasłem Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa”. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w Muzeum w Bielsku Podlaskim 16 października 2018 r. o godz. 10.00.
Na XIII edycję konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” wpłynęło blisko 1,6 tys. prac, z czego ponad 50 ze Świata (Wielka Brytania, Białoruś, Austria, Niemcy, Irlandia, Ukraina, Rosja).
Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
W kategorii II czyli klasy I-III wyróżnienie zdobyła Julia Olendzka z kl. II c, a nagrodę zdobył Kacper Wojtkowski z kl. III a.

Gratulujemy!


Śladami Patrona i nie tylko....

      Uczniowie klas VI w dniu 18.10.2018 r., czyli dwa dni po 40 rocznicy wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową, wybrali sią na wycieczkę, a właściwie dziękczynną pielgrzymkę za osobę zacnego Patrona.
W Ostrożanach, w Sanktuarium Matki Bożej, grupa uczestniczyła we Mszy Świętej. W Drohiczynie zwiedzaliśmy Muzeum Diecezjalne z salą pamiątek z wizyty Jana Pawła II, cerkiew św. Mikołaja, Wyższe Seminarium Duchowne. Był też czas by zajrzeć na wystawę starych motocykli, a także przyjrzeć się zbiorom etnograficznym w Muzeum Regionalnym i poznać trochę lokalnej historii. Zwieńczeniem wycieczki była wyprawa do krzyża upamiętniającego wizytę Jana Pawła w Drohiczynie oraz na lądowisko papieskiego helikopteru.
Msza sprawowana w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach ofiarowana była w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.
Pogoda dopisała, dobry humor również. Wrócilismy bogatsi duchem i z radosnym sercem.


Ślubowanie klas I

http://www.podlasie24.pl/siemiatycze/region/pierwszoklasisci-zlozyli-slubowanie-279c6.html?fbclid=IwAR3VVG1d7Fv35rA6pxezjtX-yrj4Z55CVfycFM75D6hz-cYkRti7e0-SKBI

 


Otrzęsiny kl. I

            19 października odbyły się „Otrzęsiny” pierwszoklasistów. Uczniowie kl. III a przygotowali zadania, w których pierwszaki mogły wykazać się wiedzą o szkole, znajomością zasad dobrego zachowania oraz umiejętnościami matematycznymi i plastycznymi. Udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać, doskonale ćwiczyć i nie straszny im test – „zjedz cytrynkę na wesołą minkę”. Trzecioklasiści byli dumni ze swoich młodszych kolegów i  z przyjemnością przyjęli ich do uczniowskiej braci.


Wizyta w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka
w Ciechanowcu

       Dnia 23.10.2018 r. uczniowie klas V wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Zwiedziliśmy tam wiele obiektów wiejskiego budownictwa drewnianego z XVIII, XIX i XX wieku, w tym zabytkowy kościół. Na szczególną uwagę zasługują wystawy w neorenesansowym pałacu: gabinet hrabiego, jadalnia i sypialnia oraz największa w Polsce kolekcja pisanek (2300 okazów z całego świata) umieszczona w zabytkowym dworze ziemiańskim. Największym zainteresowaniem uczniów cieszył się bogaty zbiór różnych narzędzi i maszyn rolniczych, zabytkowych lokomobil i ciągników.
Mimo deszczowej i wietrznej pogody wszyscy wrócili pełni wrażeń i ubogaceni wiedzą historyczną z zakresu dziejów polskiej wsi w ostatnim stuleciu.

P. Oleksiuk


 

 

 

„Taki, duży, taki mały może świętym być...”


     Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych jest okazją do refleksji nad celem naszego życia i umocnienia nadziei, że warto żyć zgodnie z wyznawaną wiarą, skoro nas czeka wielkie szczęście w Niebie, czego przykładem są niezliczone rzesze ludzi, którzy to szczęście już osiągnęli.
29 października 2018 r. w naszej szkole już kolejny raz został zorganizowany Bal Świętych. Dzieci przebrane za postacie różnych świętych i błogosławionych wzięły udział w nabożeństwie różańcowym w kościele, a następnie przyszły do szkoły i wesoło bawiły się przy muzyce, wyrażając radość z przebywania ze sobą. W chwilach odpoczynku częstowały się słodyczami lub odgadywały zagadki o świętych. Uczniowie wcześniej poznawali życiorysy swoich Patronów i wielu z nich wzięło udział w konkursie wiedzy o wybranym Świętym. Oto lista nagrodzonych:
KATEGORIA KL. I 
1. Hanna Wieczorek I c
2. Mateusz Zgierun Ib
3. Ala Jóźwiak I b
Wyróżnienia: Łucja Krukowska I a, Mateusz Godun I b.
KATEGORIA KL. II
1. Jędrzej Wierciński II c
2. Julia Olendzka II c
3. Maja Doroszczuk II c
KATEGORIA KL. III
1. Natalia Porzezińska III a
2. Ania Andrzejczuk III a
Wyróżnienie: Ania Dobosz III a
KATEGORIA KL. IV
1. Koc Kacper kl. IV d
2. Krzysztof Jóźwiak kl. IV a
2. Michał Woronecki kl. IV d
3. Mikołaj Krukowski kl. IV a
KATEGORIA KL. VI
1. Szymon Wysocki kl. VI a
2. Oliwia Andrzejczuk kl. VI a
3. Weronika Porzezińska kl. VI a
Na koniec wszyscy uczestnicy balu otrzymali „sms od świętych” z załączonym cukierkiem.

B. Oleksiuk


    Logopedyczny Konkurs Recytatorski "Języczkowe przygody"

 

 

 


Konferencja szkoleniowa "ŻYCIE NA PLUS"

 

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć