Nawigacja

 • - Obrazek 1Konferencja szkoleniowa "ŻYCIE NA PLUS"

 • - Obrazek 1    Logopedyczny Konkurs Recytatorski "Języczkowe przygody"

 • - Obrazek 1Adopcja Serca

  „Człowiek jest wielki nie przez to,
  co posiada, lecz przez to,
  kim jest; nie przez to, co ma,
  lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
   
  Jan Paweł II

         Nasza szkoła od 2011 r. w ramach programu „Adopcja Serca” pomaga ubogim dzieciom z sierocińca w Kamerunie (Afryka), prowadzonym przez Siostry ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła (Michalitki) z Polski. W związku z tym, z okazji Tygodnia Misyjnego w szkole odbyła się akcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na opłacenie nauki i wyżywienia dla 2 ubogich, pochodzących z wielodzietnych rodzin dzieci z Kamerunu. Są to: EBA JOHNY BRAYANE lat 8 i NANGA LEANDRA TRACY lat 5.
  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dzieciom, którzy okazali swoją wrażliwość na potrzeby innych i chętnie wzięli udział w akcji, dzieląc się tym, co mają.


  B. Oleksiuk

 • - Obrazek 1Wizyta w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka
  w Ciechanowcu

         Dnia 23.10.2018 r. uczniowie klas V wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Zwiedziliśmy tam wiele obiektów wiejskiego budownictwa drewnianego z XVIII, XIX i XX wieku, w tym zabytkowy kościół. Na szczególną uwagę zasługują wystawy w neorenesansowym pałacu: gabinet hrabiego, jadalnia i sypialnia oraz największa w Polsce kolekcja pisanek (2300 okazów z całego świata) umieszczona w zabytkowym dworze ziemiańskim. Największym zainteresowaniem uczniów cieszył się bogaty zbiór różnych narzędzi i maszyn rolniczych, zabytkowych lokomobil i ciągników.
  Mimo deszczowej i wietrznej pogody wszyscy wrócili pełni wrażeń i ubogaceni wiedzą historyczną z zakresu dziejów polskiej wsi w ostatnim stuleciu.

  P. Oleksiuk

 • - Obrazek 1Podlaska Akademia Młodego Inżyniera
  - cykl szkoleniowy dla Rodziców

           Ogłaszamy nabór dla Rodziców na wyjazdowe zajęcia na Politechnice Białostockiej w ramach Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera. Regulamin oraz wszelkie deklaracje znajdują się w sekretariacie szkoły oraz w poniższych załącznikach:

  PAMI_RODZICE_regulamin.pdf
  PAMI_RODZICE_zgloszenie.pdf
  PAMI_RODZICE_deklaracja_uczestnictwa.pdf
  PAMI_RODZICE_oswiadczenie.pdf

  Wypełnioną dokumentację należy złożyć w sekretariacie szkoły do 8 listopada, do godz. 8.00.

  Zapraszamy do uczestnictwa!

 • - Obrazek 1Podlaska Akademia Młodego Inżyniera

           Ogłaszamy nabór na wyjazdowe zajęcia na Politechnice Białostockiej w ramach Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera. Są one skierowane do 20 uczniów z klasy VII i 20 uczniów z klasy VIII. Regulamin oraz wszelkie deklaracje znajdują się w sekretariacie szkoły oraz w poniższych załącznikach:

  PAMI_regulamin.pdf
  PAMI_zgloszenie.pdf
  PAMI_deklaracja_uczestnictwa.pdf
  PAMI_oswiadczenie.pdf

  Wypełnioną dokumentację należy złożyć w sekretariacie szkoły do 8 listopada, do godz. 8.00.

  Zapraszamy do uczestnictwa!

 • - Obrazek 1„Światowy Dzień Zwierząt”

         Wystawa książek o zwierzętach, wspólna lektura baśni pt „Złota gęś” i prezentacja multimedialna „Gdzie mieszkają zwierzęta?” to najważniejsze punkty imprezy bibliotecznej, która miała miejsce w bibliotece szkolnej 03.10.2018 r., czyli w przeddzień Światowego Dnia Zwierząt.
  Spotkanie było nie tylko okazją do propagowania książek, ale także sposobnością do przypomnienia idei tego święta. Obchody mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt, uwrażliwić i uświadomić, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz. Wzorem może być dla nas św. Franciszek – patron zwierząt, ekologów i ekologii, który przyjaźnił się ze zwierzętami, nazywając je braćmi i siostrami.
  W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Koła Przyjaciół Biblioteki uczestniczyła grupa dzieci ze świetlicy.

 • - Obrazek 1Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Książki - okręty myśli
  żeglujące po oceanach czasu
  I troskliwie niosące swój drogocenny
  Ładunek z pokolenia na pokolenie”

  Francis Bacon

            29 września 2018 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Wszyscy jesteśmy tego świadomi. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był więc doskonałą okazją, by zaprosić do biblioteki szkolnej najmłodszych, którzy nie potrafią jeszcze czytać.
  Agata Kalużna i Kacper Nazaruk z klasy III A gimnazjum - jako przedstawiciele Koła Przyjaciół Biblioteki i reprezentanci najstarszego rocznika uczniów w naszej szkole - spotkali się z dwiema grupami sześciolatków: „Skrzatami” i „Słoneczkami” z Przedszkola nr 5 w Siemiatyczach. Dzieci z uwagą wysłuchały dwóch baśni H.Ch. Andersena we współczesnym przekładzie J.K. Siwka ze zbioru „Andersenia. Baśniowiersze”.
  Wspólne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Obu stronom: gimnazjalistom i przedszkolakom przyniosło sporo autentycznej radości.

 • Wycieczka do - Obrazek 1 szkółki leśnej

        Dnia 5 października 2018 r. uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w wycieczce do Szkółki Gospodarczej w Leśnictwie Wilanowo. Pobyt w tym wyjątkowym miejscu rozpoczął się od zajęć przyrodniczych z leśnikiem panem Dariuszem Sapieżko. Dzieci najpierw zwiedziły muzeum narzędzi używanych dawniej w leśnictwie. Następnie spacerując ścieżką przyrodniczno – edukacyjną, rozpoznawały pospolite gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych. Zbierały również ciekawe okazy roślin leśnych do klasowych zielników. Dzieci zobaczyły też, jak wygląda hodowla drzewek, które w przyszłości zasilą drzewostan okolicznych lasów. Uczestniczyły także w zajęciach przyrodniczych przy „leśnym straganie”. Pobyt w szkółce leśnej zakończyło wspólne ognisko oraz wesołe zabawy na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody.

  Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

   

  B. Dziedzia

 • - Obrazek 1Wycieczka kl. III a SP

        16 października byliśmy w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas trzygodzinnego pobytu mieliśmy możliwość swobodnego zwiedzania wystaw, eksperymentowania, odkrywania, majsterkowania i testowania. Obejrzeliśmy magiczny spektakl w Teatrze Wysokich Napięć. Na koniec, korzystając z pięknej pogody, poszliśmy na spacer bulwarem nad Wisłą. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

 • - Obrazek 1Wycieczka klas VII

           9 października 2018 r. uczniowie klas VII naszej szkoły pod opieką p. A. Bajeny, p. H. Lubowickiej i p. E. Leoniuk, byli na wycieczce w Białymstoku. Program wyjazdu zawierał: oglądanie spektaklu teatralnego pt. "Zemsta" w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki, zwiedzanie Muzeum Wojska oraz okolic Pałacu Branickich. Pogoda dopisała, humory też.

  H. Lubowicka

 • - Obrazek 1Otrzęsiny kl. I

              19 października odbyły się „Otrzęsiny” pierwszoklasistów. Uczniowie kl. III a przygotowali zadania, w których pierwszaki mogły wykazać się wiedzą o szkole, znajomością zasad dobrego zachowania oraz umiejętnościami matematycznymi i plastycznymi. Udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać, doskonale ćwiczyć i nie straszny im test – „zjedz cytrynkę na wesołą minkę”. Trzecioklasiści byli dumni ze swoich młodszych kolegów i  z przyjemnością przyjęli ich do uczniowskiej braci.

 • - Obrazek 1Śladami Patrona i nie tylko....

        Uczniowie klas VI w dniu 18.10.2018 r., czyli dwa dni po 40 rocznicy wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową, wybrali sią na wycieczkę, a właściwie dziękczynną pielgrzymkę za osobę zacnego Patrona.
  W Ostrożanach, w Sanktuarium Matki Bożej, grupa uczestniczyła we Mszy Świętej. W Drohiczynie zwiedzaliśmy Muzeum Diecezjalne z salą pamiątek z wizyty Jana Pawła II, cerkiew św. Mikołaja, Wyższe Seminarium Duchowne. Był też czas by zajrzeć na wystawę starych motocykli, a także przyjrzeć się zbiorom etnograficznym w Muzeum Regionalnym i poznać trochę lokalnej historii. Zwieńczeniem wycieczki była wyprawa do krzyża upamiętniającego wizytę Jana Pawła w Drohiczynie oraz na lądowisko papieskiego helikopteru.
  Msza sprawowana w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach ofiarowana była w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.
  Pogoda dopisała, dobry humor również. Wrócilismy bogatsi duchem i z radosnym sercem.

 • - Obrazek 1

  Ruszają zapisy na UNIWERSYTET DZIECIĘCY

      Od 16.10.2018 r. ruszają zapisy na Uniwersytet Dziecięcy. Rekrutacja potrwa do 31 października 2018 r. W rekrutacji udział biorą uczniowie klas IV-VI SP. Ilość miejsc ograniczona.

  W załączeniu obowiązująca dokumentacja:

  REGULAMIN_PROJEKTU_2018_r..pdf

  Deklaracja.pdf

  Arkusz_rekrutacyjny.pdf

  Tematy_zajec.pdf

  Zalacznik_Nr_3_i_4.pdf

 • - Obrazek 1Rozstrzygnięcie wyników Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

        W ramach XVIII Dnia Papieskiego w Muzeum w Bielsku Podlaskim rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Trzynasta edycja konkursu była inspirowana hasłem Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa”. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w Muzeum w Bielsku Podlaskim 16 października 2018 r. o godz. 10.00.
  Na XIII edycję konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” wpłynęło blisko 1,6 tys. prac, z czego ponad 50 ze Świata (Wielka Brytania, Białoruś, Austria, Niemcy, Irlandia, Ukraina, Rosja).
  Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
  W kategorii II czyli klasy I-III wyróżnienie zdobyła Julia Olendzka z kl. II c, a nagrodę zdobył Kacper Wojtkowski z kl. III a.

  Gratulujemy!

 • - Obrazek 140 rocznica Pontyfikatu Patrona szkoły św. Jana Pawła II

         Samorząd Uczniowski złożył kwiaty i zapalił znicze pod tablicą Patrona  przy kościele. W hołdzie św. Janowi Pawłowi II odśpiewano Hymn szkoły i Barkę.

   

   - Obrazek 2     

   

    Akademia

   

 •   - Obrazek 1

   

  #UczymyRatować

                - Obrazek 2

 • - Obrazek 1STYPENDYŚCI

            Po raz kolejny przyznane zostały stypendia samorządu Miasta Siemiatycze im. Jana Pawła II uczniom wyróżniającym się wybitnymi osiągnięciami w nauce oraz zaangażowaniem na rzecz miasta i współmieszkańców. Wśród szczęśliwych stypendystów na rok szkolny 2018/2019 znalazła się uczennica naszej szkoły Maja Kłopotowska. Serdecznie gratulujemy STYPENDYSTCE i jej Rodzicom.

 • - Obrazek 1Pokaz historyczny

        26 września, w naszej szkole odbył sie pokaz historyczny "Ku niepodległej". Grupa rekonstrukcyjna opowiedziała naszym uczniom jak bohaterscy przodkowie walczyli o honor i Ojczyznę. Można było obejrzeć stroje z epoki (szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I Brygady Legionów Polskich). Członkowie grupy historycznej przybliżyli uczniom tematykę powstań narodowych z I wojny światowej. Pokazali repliki broni, opowiadali o czasach odzyskania niepodległości i roli marszałka Józefa Piłsudskiego.
  Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie. Tresci przekazane przez członków grupy poszerzyły ich wiedzę na temat czasów odzyskania niepodległości.

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć