• Akcja Mikołajkowa

• W dniach 5-6.12.2023. wolontariusze zorganizowali akcję charytatywną na rehabilitację Kuby, ucznia naszej szkoły, który choruje na zanik mięśni. We wtorek i środę sprzedawaliśmy ciasto, a w środę dodatkowo była zorganizowana poczta mikołajkowa. Udało nam się zebrać 2869 zł. Wszystkim darczyńcom dziękujemy. Dodatkowo uczniowie kl. V a postanowili przekazać swoje pozdrowienia Kubie. A z mikrofonem odwiedziła nas p. Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. Również dziękujemy.

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, czyli 5 XII 2023, nasi wolontariusze odwiedzili młodszych kolegów z Przedszkola nr 5, żeby opowiedzieć im o pracy wolontariusza. Dziewczyny pokazały prezentację z przeprowadzanych działań, podzieliły się swoim doświadczeniem, bawiły się z dziećmi a dzieci wykonały i przekazały serduszka z prośbą, aby zanieść je do osób samotnych i chorych. To była bardzo ciekawa lekcja. Mamy nadzieję, że rosną nam nowe zastępy wolontariuszy.

• Dzień Życzliwości

• Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień klasa IV b przygotowała własnoręcznie kartki z pozdrowieniami skierowanymi dla Koleżanek i Kolegów ze Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach. Inicjatywa została podjęta jako aktywność według własnego pomysłu w ramach II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny - wszyscy równi", w którym nasza szkoła bierze udział. Dzięki swemu zaangażowaniu uczniowie IV b okazali swoim Kolegom i Koleżankom swoją życzliwość i sympatię.

• Świat zmysłów

• Zajęciami 5 grudnia zaczynamy przygodę w Świecie zmysłów. W proponowanych ćwiczeniach obejmujących następny moduł pracy na zajęciach TUS, w ramach Ogólnopolskiej Innowacji Pedagogicznej "Uważność. Nasza siła, wielka moc", będziemy uczyć się uważnie odbierać świat wszystkimi naszymi zmysłami, postrzegać swoje ciało, stawać się wrażliwszym na to, co dzieje się wokół nas, ale i przede wszystkim w nas samych.

• ERASMUS+

• Lista uczniów i nauczycieli zakwalifikowanych do projektu ERASMUS+ znajduje się na tablicy ogłoszeń w holu głównym szkoły.

• Domki leśne

• Podsumowaniem Konkursu Lasów Państwowych pn. "Klasa z drewna" było wykonanie i powieszenie budek lęgowych z drewna dla ptaków, domku dla nietoperza oraz jeża na terenie szkoły przez klasę III d.

• Konkurs "Klasa z drewna"

• Nasza szkoła realizuje projekt "Klasa z drewna". Jego celem jest promocja i wspieranie działań na rzecz Skarbu Państwa - Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.
            Szkoła uzyskała środki finansowe w ramach konkursu o tej samej nazwie. Zostaną one przeznaczone na realizację działań związanych z promocją Lasów Państwowych, edukacją leśną i przyrodniczą oraz zrównoważoną gospodarką leśną.

W ramach projektu w naszej placówce odbywają się zajęcia dydaktyczne o tematyce przyrodniczej. Przy szkole zostanie utworzona zewnętrzna "Klasa z drewna" - miejsce stworzone z myślą o rozwijaniu zainteresowań z zakresu edukacji leśnej, ochrony przyrody oraz lasów.
            W ramach projektu przewidziana jest budowa altany, ścieżki zdrowia, montaż licznych tablic informacyjno-edukacyjnych oraz gier terenowych. Infrastruktura zostanie sfinansowana ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

• Konkurs "Wszystko o lesie"

• Nazwa konkursu: I Wojewódzki konkurs plastyczno-fotograficzny pn.: „Wszystko o lesie”

Uczestnicy: uczniowie z klas IV-VIII z województwa podlaskiego

Czas trwania konkursu: od 6 listopada 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r.

Cele konkursu:

• upowszechnianie wiedzy o środowisku przyrodniczo-leśnym, w tym o zależnościach ekosystemów przyrodniczych,
            • podnoszenie świadomości społeczeństwa o odpowiedzialnym korzystaniu z lasu,
            • rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności,
            • zainteresowanie uczniów wiedzą przyrodniczo-leśną oraz zainspirowanie do działań artystycznych na rzecz promocji ochrony środowiska naturalnego.

Dla laureatów konkursu przewidziano dyplomy i ciekawe nagrody.

Szczegóły oraz regulamin konkursu zamieszczono na stronie Nadleśnictwa Dojlidy w Białymstoku: https://dojlidy.bialystok.lasy.gov.pl/

Regulamin: Regulamin_I_Wojewodzkiego_Konkursu_Plastyczno-Fotograficznego_WSZYSTKO_O_LESIE_(1).pdf

• Domki dla jeży kl. III c

• Klasa III c w ramach projektu "Siemiatycka klasa z drewna" wykonała dwa domki dla jeży. Mamy nadzieję, że pomogą one przetrwać zimę tym pożytecznym i sympatycznym zwierzątkom.

• Warsztaty edukacyjne

• Klasa III c na warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez p. Małgorzatę Dobrzańską w altanie edukacyjnej. Budujemy budki dla ptaków i wiewiórki.

• Dzień Czystego Powietrza z ESA

• 14 listopada świętujemy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. Jest to więc doskonała okazja, by przemyśleć, co możemy zrobić dla poprawy jakości powietrza. Uczniowie z klasy I b świętowali ten dzień razem z Edukacyjną Siecią Antysmogową. Dzieci obejrzały filmy z ciekawymi doświadczeniami smogowymi, dowiedziały się, co to jest smog, wykonały karty pracy. Zajęcia zakończyły się deklaracją, że każdy będzie się starał zrobić coś dla poprawy jakości powietrza.

• Święto Polski

• Klasa III d obchodziła uroczyście Święto 11 Listopada. W klasie odbył się patriotyczny konkurs recytatorski. Nagrodzeni zostali: Hana Radulska oraz Szymon Panieński.