• Kolędowanie z przesłaniem misyjnym

•    Okres Bożego Narodzenia jest ubogacony wieloma pięknymi zwyczajami i tradycjami, które pomagają w radosnym przeżywaniu Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Jedną z nich są kolędnicy, którzy w przebraniu postaci biblijnych odwiedzają rodziny i śpiewając kolędy dzielą się dobrą nowiną o przyjściu na świat Zbawiciela.
               Od 40 lat w Polsce organizowane jest kolędowanie misyjne. Dzieci przebrane w postacie z jasełek, np. Maryję, Józefa, Anioła, Pastuszka oraz osobę reprezentującą kraj, do którego w danym roku przeznaczona jest pomoc, zanoszą radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów, składają życzenia oraz zachęcają do modlitwy i pomocy materialnej potrzebującym w krajach misyjnych. Kolędowanie ma również charakter ewangelizacyjny. Dzieci przez swoje zaangażowanie ewangelizują nie tylko innych ludzi, ale także siebie wzajemnie. Przygotowując kilkuminutową scenkę, potrzebne rekwizyty, śpiew kolęd oraz poznając problemy swoich rówieśników, otwierają się na Boga i drugiego człowieka. Kolędnicy Misyjni uczą się wrażliwości, ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu wolnego, a także rezygnacji z możliwości wzięcia dla siebie zebranych pieniędzy.
              Tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych przeznaczony jest dla najmłodszych Maasajów. To dzieci półkoczowniczego ludu afrykańskich wojowników, które od najmłodszych lat potrafią zajmować się zwierzętami i zbieraniem miodu, ale bardzo często nie umieją czytać i pisać. Nie są też objęte żadną opieką lekarską. Często żyją w bardzo ubogich warunkach, pozbawieni nadziei na lepsze życie.
               Uczniowie z naszej szkoły kierując się nauczaniem swojego Patrona od wielu lat brali udział w ogólnopolskiej akcji Kolędnicy Misyjni.  Odwiedzali rodziny i ludzi pracujących w instytucjach, aby wraz z radosną nowiną o narodzeniu Chrystusa zanieść również przesłanie misyjne o tych, którzy czekają na Ewangelię.
              W tym roku, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, kolędnicy wystąpili w kościele parafialnym pw. św. A. Boboli, przed Mszą św., w Niedzielę św. Rodziny. Niektórzy z nich kolędowali już po raz czwarty, kierując się głównie tym, aby dawać świadectwo swojej wiary i z miłości do Boga pomagać rówieśnikom w krajach misyjnych.
            Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie misyjne, a parafianom za odpowiedź na wezwanie wsparcia materialnego biednych dzieci w Afryce.

Barbara Oleksiuk

• Finał

• W środę 16.12.2020. r., na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia dostarczyliśmy ostatnie upominki. Odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej oraz Szkołę Specjalną. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkich, którzy przyczylili się do tego, aby uśmiech gościł na twarzach tych ludzi.

Błogosławionych, pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia. Niech Pan Jezus znajdzie miejsce w Waszych sercach.

Pozdrawiamy.

• Mikołaj

• Podsumowaliśmy już akcję "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Dziękujemy serdecznie za wsparcie. Dzięki Państwa zaangażowaniu nasz Mikolaj mógł już wyruszyć. W piątek dotarł na Warsztaty Terapii Zajęciowej, a w środę 16 grudnia odwiedził podopiecznych ZOL Baciki oraz Hospicjum.

Ciag dalszy nastąpi....

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach