• Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II - wyniki

     • Dla uczczenia 25 rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II został zorganizowany Konkurs Wiedzy o Patronie, którego celem było pogłębienie wiadomości o życiu i działalności Jana Pawła II. Uczniowie klas III, IV i V na lekcjach wychowawczych zapoznali się informacjami na temat Patrona szkoły, a następnie napisali test sprawdzający zdobyte wiadomości.

      Do konkursu przystąpiło 12 osób z klas III i 37 osób z klas IV-V. Uczestnicy po przeczytaniu wyznaczonego materiału o Papieżu mieli za zadanie napisać test z zakresu opanowanych treści.

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      Kl. III

      Renata Mioduszewska kl. III a - I miejsce
      Miłosz Wojtkowski kl. III b - I miejsce
      Zuzanna Walczak kl. III a - II miejsce
      Kornelia Buchowiec kl. III a - III miejsce
      Hanna Wieniawska kl. III b - wyróżnienie
      Zofia Koc kl. III b - wyróżnienie
      Adam Fabijański kl. III a - wyróżnienie

      Kl. IV – V

      Natalia Szawkało kl. IV a - I miejsce
      Łukasz Pogorzelski kl. IV b - II miejsce
      Mateusz Zgierun kl. V b - III miejsce
      Hanna Wieczorek kl. V c - wyróżnienie
      Michał Godun kl. V b - wyróżnienie
      Zuzanna Bobińska kl. V b - wyróżnienie
      Karwowski Magdalena kl. IV a - wyróżnienie
      Pola Nowak kl. V a - wyróżnienie

      Cykliczny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle, organizowany przez bibliotekę szkolną, trwał od stycznia do kwietnia br. Uczestnicy, dostarczali odpowiedzi na pytania dotyczące życia i nauczania Jana Pawła II, które cyklicznie co miesiąc ukazywały się na szkolnej stronie www. Zwycięzcami konkursu zostali:

      Wojtkowski Kacper kl. VII a - I miejsce
      Jóźwiak Krzysztof kl. VIII a - II miejsce
      Mendrycki Hubert kl. VIII b - III miejsce
      Zgiet Michał kl. VI a - wyróżnienie
      Mantur Julia kl. VII a - wyróżnienie
      Tonkiel Gabriela kl. VII a - wyróżnienie

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

      Organizatorzy

     • Wycieczka do Warszawy kl. II c, d

     • Dnia 16 maja klasy II c i II d udały się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw oglądaliśmy seans w Planetarium - Centrum Nauki Kopernika. Następnie widzieliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na końcu odwiedziliśmy zoo. Wycieczka była interesująca i udana. Na pewno pozostanie  na długo dzieciom w pamięci.

      Iwona Łojko-Łukianiuk i Patrycja Aleksiejuk

     • Nabożeństwa w intencji społeczności szkolnej

     • W 25 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej Nr 3 w Siemiatyczach odbyła się Msza Święta w Kościele świętego Andrzeja Boboli oraz nabożeństwo w Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękowaliśmy za dar Patrona, prosiliśmy o potrzebne łaski dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły, modliliśmy się za emerytów, dobroczyńców i przyjaciół szkoły, polecaliśmy modlitwie dusze zmarłych nauczycieli, pracowników i absolwentów.

     • Quiz o Patronie

     • W dniach 10 i 12 maja z okazji 25-lecia nadania naszej szkole imienia Jana Pawla II wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przedstawili uczniom klas 1-3 prezentację o życiu i dokonaniach patrona naszej szkoly. Nastepnie przeprowadzili krotki quiz o Janie Pawle II. Każda prawidłowa odpowiedź byla nagradzana cukierkiem.

     • Wycieczka do Supraśla kl. I a, c

     • 10 maja uczniowie klasy I a i I c wybrali się na wycieczkę do Supraśla. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w trakcie których każdy samodzielnie drukował stronę na drewnianej prasie i tłoczył pamiątkową zakładkę do książki, którą później zabrał do domu. Następnie dzieci udały się do Wioski Indiańskiej. Miały okazję posłuchać informacji o życiu Indian, zwiedzić muzeum indiańskie „W Tipi” i jurtę mongolską, strzelać z łuku. Oprócz tego każdy chętny mógł przejechać się na koniu, czy też pobawić z szopem i skunksem. Wiele emocji wzbudziła u dzieci szansa znalezienia złota, więc niektórzy niejednokrotnie podbiegali do miejsca, gdzie można było to kruszywo znaleźć. Miło i radośnie dzieci spędziły ten dzień. 

     • Uwaga Rodzice przyszłych kl. I

     • Szanowni Państwo,

      informujemy, iż 16 maja (wtorek) o godz. 15.00, na tablicy ogłoszeń obok portierni (wewnątrz szkoły) zostanie podana do wiadomości rodziców lista dzieci spoza obwodu szkoły, zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach na rok szkolny 2023/2024.

     • #ZDROWOROSNĄ

     • Uczniowie klasy I c wraz z p. Kasią dołączyli do akcji edukacyjnej W. Legutko #ZDROWOROSNĄ. Klasa dostała zestaw nasion, doniczek i ziemię. Celem akcji jest przekonanie uczniów, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale także świetna zabawa. Dzięki zajęciom każdy miał okazję poczuć się ogrodnikiem. Teraz uczniowie będą pielęgnować swoje wysiane nasionka kopru i czekać aż wyrosną, a zdobyte umiejętności mogą rozwijać także w domu.

     • Turniej szachowy

     • W dniu 29 kwietnia 2023 r. odbył się turniej szachowy dla uczniów naszej szkoły z okazji 25- lecia nadania szkole im. Jana Pawła II. Do finałowej rozgrywki przystąpiło 6 uczestników, trenujących po kilka godzin tygodniowo. Po zaciekłej walce i odniesieniu 5 zwycięstw, wygrał faworyt całego turnieju Mateusz Zgierun z kl. V b, drugie miejsce zajął Piotr Swajda z kl. VIII a, trzeci był Marcel Marks również z kl. VIII a. Najmłodszym uczestnikiem turnieju został Mikołaj Iwaniuk z kl. II b.
      Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody niespodzianki ufundowane przez p. Dyrektor, Uczniowski Klub Sportowy „Kangur” oraz p. Mirosława Kobusa.
      Dziękujemy nauczycielom w-f (J. Roszczenko, M. Kobus, N. Marks, D. Milewski) za pomoc przy organizacji turnieju. Gratulujemy zawodnikom rozwijania pasji i życzymy sukcesów na innych turniejach, a innym naszym uczniom którzy nie wzięli udziału - ODWAGI.

     • Wycieczka do teatru

     • Dnia 24.04.2023 r. klasa II d i II c uczestniczyły w wycieczce do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na przedstawienie pt. "Koziołek Matołek". Dzieci zjadły również posiłek w McDonaldzie. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa.

      Patrycja Aleksiejuk i Iwona Łojko-Łukianiuk

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych