Nawigacja

 • Prezentacja na konkurs

  „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych”

  SP3_prezentacja.ppsx

 • - Obrazek 1Podsumowanie osiągnięć i rozdanie nagród w klasach VII i II GIM.

  Gratulujemy sukcesów smiley

 • - Obrazek 1Podsumowanie osiągnięć i rozdanie nagród w klasach IV-VI

  Gratulujemy sukcesów smiley

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • - Obrazek 1Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Papież Słowianin"

         12 czerwca 2018 r. dwie uczennice naszej szkoły zostały zaproszone na uroczystą galę podsumowującą IX edycję Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Papież Słowianin”, który został zorganizowany przez Łódzkie Kuratorium Oświaty.
  Aleksandra Oleksiuk kl. III B gim. w finale zajęła IV miejsce i uzyskała tytuł LAUREATA, Maja Kłopotowska kl. II A gim. uzyskała tytuł FINALISTY. 
  Organizatorzy konkursu i zaproszeni goście gratulowali osiągnięć zgromadzonej młodzieży i wyrażali swoje uznanie dla tych uczniów, którzy pomimo wielu innych obowiązków zechcieli pogłębić wiedzę na temat działalności i nauczania tak wspaniałego i zasłużonego dla Ojczyzny Polaka, jakim był św. Jan Paweł II.


  Gratulujemy dziewczętom sukcesu!

   

 • - Obrazek 1Klasy IV na wycieczce

              Dnia 22 i 23 maja 2018 r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły wybrali się na wycieczkę w piękny i malowniczy region Polski - Lubelszczyznę. Odwiedzili między innymi Zamek Lubomirskich w Janowcu, rynek i górę Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym. Dzień zwiedzania uwieńczono rejsem na statku po Wiśle. Następnego dnia zwiedzano Farmę Iluzji w Mościskach. Największe emocje wzbudzały ruchome domki, Krzywe zwierciadła, pływanie na tratwie ( wyścigi) i inne atrakcje. Wszyscy wrócili zadowoleni, choć nieco zmęczeni. W autokarze było wiele konkursów i śpiewu. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas czwartych - p. J. Szczurowska i p. P. Oleksiuk oraz nauczyciele uczący w tych klasach - p. J. Trocewicz i p. R. Moczulski. Oby było więcej takich krajoznawczych przygód.

 • - Obrazek 1Dzień Podlasia
  XIX rocznica wizyty naszego Patrona Jana Pawła w Drohiczynie

           9 czerwca 2018 r. przeżywaliśmy Diecezjalny Dzień Wspólnoty Wspólnot z Janem Pawłem II pod hasłem "Jesteśmy Napełnieni Duchem Świętym". Po raz pierwszy w takiej formie odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę  pobytu papieża Polaka w Drohiczynie. 19 lat temu Jan Paweł II przewodniczył spotkaniu ekumenicznemu. Delegacja naszych uczniów również wzięła udział w tym spotkaniu.

 • - Obrazek 1Zajęcia dotyczące odnawialnych źródeł energii
  z udziałem uczniów ZSR w Czartajew pod opieką p. B. Laskowskiego

 • - Obrazek 1Festyn
  "RODZICE DZIECIOM"

  01.06.2018

 • Fi - Obrazek 1nał VIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej
  "Spotkania z Biblią"


             29 maja 2018r. w Kalnicy odbył się finał VIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej ,,Spotkania z Biblią” dla uczniów gimnazjum. W tym roku konkurs dotyczył znajomości Ewangelii według św. Łukasza oraz Księgi Rut i przebiegał pod hasłem: ”Wielbi dusza moja Pana”.Organizatorami byli: Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie i Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II wGlinniku. Konkurs został objęty honorowym patronatem ks. bpa Tadeusza Pikusa, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Brańsk oraz Instytutu Teologii i Katechetyki KUL im. Jana Pawła II w Lublinie. Do etapu diecezjalnego przystąpiło 54 uczniów z 31 szkół. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice, które na etapie szkolnym zdobyły najwyższą liczbę punktów: Aleksandra Oleksiuk kl. III B i Zuzanna Rogucka kl. III A
  Pierwsze miejsce w finale zajęła Aleksandra Oleksiuk. Po rozwiązaniu testu biblijnego uczestnicy pracowali w grupach, grali w „setkę biblijną” oraz wykonywali kwiaty dla Maryi. Zanim odbyła się ceremonia wręczenia nagród, uczestnicy mieli okazję obejrzeć program artystyczny. Przy akompaniamencie muzyki wykonawcy w taneczny sposób zaprezentowali poszczególne sceny z życia Maryi.

                                                                                                                                                   Barbara Oleksiuk

 • „Bohaterowie są wśród nas”

       Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, pod honorowym patronatem Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wiceprezydenta Światowej Federacji Kombatantów, z inicjatywy Prezesa ZG Związku Kombatantów RP i BWP, w pierwszym kwartale 2018 r., przeprowadzony został ogólnopolski konkurs dla młodzieży „Bohaterowie są wśród nas”. Ze 123 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju napłynęło łącznie 151 prac. Uczeń naszej szkoły - Kacper Szczurowski - otrzymał wyróżnienie za pracę – „Mielnik 1926 rok”. Praca powstała pod kierunkiem Elżbiety Karpiuk.

  Organizatorzy i Komisja konkursowa przekazują wyrazy podziękowania, szacunku i uznania wszystkim autorom nadesłanych prac, rodzinom i osobom, które podzieliły się z nimi swoimi wspomnieniami, a także dyrekcjom szkół i nauczycielom – opiekunom autorów. Niezwykłe wrażenie wywołało na organizatorach konkursu osobiste zaangażowanie młodzieży w poznanie i pogłębienie wiedzy o ludziach i wydarzeniach sprzed lat, ich wkład w odzyskanie przez Polskę wolności i niepodległości, a przede wszystkim poznanie historii swoich rodzin.

  Nadesłane prace będące wartościowym materiałem historycznym, zostaną wykorzystane (za wiedzą i zgodą autorów) do publikacji w prasie i mediach elektronicznych, a także – po uzyskaniu wsparcia finansowego – w formie książkowej.  

   Gratulujemy Kacprowi!
   

 • - Obrazek 1Wpłaty na obiady

  na miesiąc czerwiec 2018 r. będą przyjmowane w dniach 29 i 30 maja (wtorek - środa) w kwocie 48 zł.

  Obiady w czerwcu są wydawane od 1 do 22 czerwca włącznie.

  Po wyznaczonym terminie wplaty nie będą przyjmowane.

  UWAGA!

  W czerwcu nie ma odpisów za obiady! Odpisy mozna zadeklarować z góry przy wpłacie.

 • - Obrazek 1Wpłaty na obiady można dokonywać na konto szkoły:

   

   86 1240 5211 1111 0010 3201 4250

  PEKAO SA O/Siemiatycze

  Wpłaty dokonuje się w trzech ostatnich dniach roboczych miesiąca poprzedzajacego wpłatę. Wpłaty pomniejszone o odpisy prosimy wcześniej uzgodnić w księgowości szkoły. W tytule wpłaty należy wpisać: nazwę miesiąca; imię, nazwisko oraz klasę ucznia.

 • - Obrazek 1Wolontariusze na Spartakiadzie

     W środę, 23 maja w Siemiatyczach odbyła się 8. Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy razem”. Spartakiadę rozpoczął „Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych”, który przeszedł ulicami Siemiatycz. Na tej imprezie nie mogło zabraknąć naszych wolontariuszy, którzy już od 8 lat towarzyszą temu wydarzeniu

 • - Obrazek 1Finał
  Ogólnopolskiego Konkursu
  ”Myśli Jana Pawła II - Papieża Słowianina"

       22 maja br. w Białymstoku odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Myśli Jana Pawła II". Uczennica naszej szkoły Aleksandra Oleksiuk z kl. III B GIM., która reprezentowała województwo podlaskie zajęła I miejsce i uzyskała tytuł laureata.

  Gratulujemy!

 • - Obrazek 1Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

 • - Obrazek 1Podróż do Nibylandii

   

  Ze wszystkich rozkosznych wysp Nibylandia jest najbardziej przytulna i zwarta. Nie taka szeroka i rozległa, z wielkimi, nudnymi odległościami pomiędzy jedną przygodą a drugą, ale przyjemnie zatłoczona.

  James Matthew Barrie –„ Przygody Piotrusia Pana”

   

          15 maja br.  klasa 5b obejrzała kolejny w tym roku szkolnym spektakl teatralny w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”. Tym razem uczniowie wspólnie z Piotrusiem Panem – bohaterem  książki J. M. Barriego - przenieśli się do Nibylandii. Sztuka ujęła widzów nie tylko  ciekawą fabułą, wspaniałą grą aktorów rzeszowskiego teatru „Maska”, ale także piękną muzyką.

  Tym, którzy chcą pozostać dłużej w klimacie „Piotrusia Pana” biblioteka szkolna poleca książkę. Potencjalnych czytelników może zachęcą poniższe wybrane cytaty:

  • „Trzeba sobie po prostu pomyśleć o czymś przyjemnym  i cudownym - wyjaśnił Piotruś - i takie myśli uniosą Was w powietrze.”
  • „Wiesz, Wendy, kiedy pierwsze dziecko zaśmiało się po raz pierwszy, jego śmiech pękł na tysiąc kawałków, które rozprysły się na wszystkie strony. Tak powstały wróżki.”
  • „Pamiętaj, że za każdym razem, kiedy jakieś dziecko powie: "Nie wierzę we wróżki", jedna wróżka umiera.”
  • „Gwiazdy są piękne, ale nie mogą w niczym uczestniczyć. Wiecznie muszą się tylko przyglądać. To jest kara nałożona na nie za coś, co zrobiły tak dawno temu, że żadna gwiazda nie wie już, co to było.”
  • „Nigdy nie mów żegnaj, bo pożegnanie oznacza, że odchodzisz, a odchodząc  zapominasz.”

  „Czy wiesz, dlaczego jaskółki budują gniazda pod strzechami? Dlatego, żeby posłuchać bajek..”

 • W barwach BIAŁO-CZERWONYCH

   - Obrazek 1           - Obrazek 2          - Obrazek 3

   - Obrazek 4           - Obrazek 5         - Obrazek 6

   - Obrazek 7           - Obrazek 8          - Obrazek 9

   - Obrazek 10       - Obrazek 11

strona:

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć