Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • - Obrazek 1ZAPROSZENIE

         Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach - Joanna Gołubkiewicz - serdecznie zaprasza nauczycieli i wychowawców na bezpłatną konferencję szkoleniową "ŻYCIE NA PLUS", która odbędzie się 30  października 2018 r., o godz. 14.00. Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie szkoły w dniach 22-26.10.2018 r. W planie przewidziana jest przerwa obiadowa i kawowa. Szczegóły tematu konferencji w załączniku.

  konferencja_szkoleniowa.pdf

 • - Obrazek 1Ślubowanie klas I

   

   

   

   - Obrazek 2Otrzęsiny kl. I

 • - Obrazek 1Jadłospis śniadaniowy

  Poniedziałek 22.10.2018: płatki owsiane na mleku, pieczywo z masłem, dżem.

  Wtorek 23.10.2018: kanapka zapiekana z wędliną i serem, kakao z mlekiem.

  Środa 24.10.2018: pieczywo z masłem, kiełbasa-parówka z ketchupem, herbata z cytryną.

  Czwartek 25.10.2018: kanapki z wędliną, ogórkiem i pomidorem, herbata z cytryną.

  Piątek 26.10.2018: pieczywo z masłem, ser żółty, jaja w sosie majonezowym ze szczypiorkiem, kawa zbożowa z mlekiem.

 • - Obrazek 1Śladami Patrona i nie tylko....

        Uczniowie klas VI w dniu 18.10.2018 r., czyli dwa dni po 40 rocznicy wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową, wybrali sią na wycieczkę, a właściwie dziękczynną pielgrzymkę za osobę zacnego Patrona.
  W Ostrożanach, w Sanktuarium Matki Bożej, grupa uczestniczyła we Mszy Świętej. W Drohiczynie zwiedzaliśmy Muzeum Diecezjalne z salą pamiątek z wizyty Jana Pawła II, cerkiew św. Mikołaja, Wyższe Seminarium Duchowne. Był też czas by zajrzeć na wystawę starych motocykli, a także przyjrzeć się zbiorom etnograficznym w Muzeum Regionalnym i poznać trochę lokalnej historii. Zwieńczeniem wycieczki była wyprawa do krzyża upamiętniającego wizytę Jana Pawła w Drohiczynie oraz na lądowisko papieskiego helikopteru.
  Msza sprawowana w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach ofiarowana była w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.
  Pogoda dopisała, dobry humor również. Wrócilismy bogatsi duchem i z radosnym sercem.

 • - Obrazek 1

  Ruszają zapisy na UNIWERSYTET DZIECIĘCY

      Od 16.10.2018 r. ruszają zapisy na Uniwersytet Dziecięcy. Rekrutacja potrwa do 31 października 2018 r. W rekrutacji udział biorą uczniowie klas IV-VI SP. Ilość miejsc ograniczona.

  W załączeniu obowiązująca dokumentacja:

  REGULAMIN_PROJEKTU_2018_r..pdf

  Deklaracja.pdf

  Arkusz_rekrutacyjny.pdf

  Tematy_zajec.pdf

  Zalacznik_Nr_3_i_4.pdf

 • - Obrazek 1Rozstrzygnięcie wyników Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

        W ramach XVIII Dnia Papieskiego w Muzeum w Bielsku Podlaskim rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Trzynasta edycja konkursu była inspirowana hasłem Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa”. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w Muzeum w Bielsku Podlaskim 16 października 2018 r. o godz. 10.00.
  Na XIII edycję konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” wpłynęło blisko 1,6 tys. prac, z czego ponad 50 ze Świata (Wielka Brytania, Białoruś, Austria, Niemcy, Irlandia, Ukraina, Rosja).
  Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
  W kategorii II czyli klasy I-III wyróżnienie zdobyła Julia Olendzka z kl. II c, a nagrodę zdobył Kacper Wojtkowski z kl. III a.

  Gratulujemy!

 • - Obrazek 140 rocznica Pontyfikatu Patrona szkoły św. Jana Pawła II

         Samorząd Uczniowski złożył kwiaty i zapalił znicze pod tablicą Patrona  przy kościele. W hołdzie św. Janowi Pawłowi II odśpiewano Hymn szkoły i Barkę.

   - Obrazek 2     

   

    Akademia

   

 •   - Obrazek 1

   

  #UczymyRatować

                - Obrazek 2

 • - Obrazek 1STYPENDYŚCI

            Po raz kolejny przyznane zostały stypendia samorządu Miasta Siemiatycze im. Jana Pawła II uczniom wyróżniającym się wybitnymi osiągnięciami w nauce oraz zaangażowaniem na rzecz miasta i współmieszkańców. Wśród szczęśliwych stypendystów na rok szkolny 2018/2019 znalazła się uczennica naszej szkoły Maja Kłopotowska. Serdecznie gratulujemy STYPENDYSTCE i jej Rodzicom.

 • - Obrazek 1Pokaz historyczny

        26 września, w naszej szkole odbył sie pokaz historyczny "Ku niepodległej". Grupa rekonstrukcyjna opowiedziała naszym uczniom jak bohaterscy przodkowie walczyli o honor i Ojczyznę. Można było obejrzeć stroje z epoki (szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I Brygady Legionów Polskich). Członkowie grupy historycznej przybliżyli uczniom tematykę powstań narodowych z I wojny światowej. Pokazali repliki broni, opowiadali o czasach odzyskania niepodległości i roli marszałka Józefa Piłsudskiego.
  Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie. Tresci przekazane przez członków grupy poszerzyły ich wiedzę na temat czasów odzyskania niepodległości.

 • - Obrazek 1XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

       11 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która przebiegała pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa”. Dzieci i młodzież z ponad 300 szkół z całej Polski oraz poczty sztandarowe zgromadzili się na placu przed szczytem Jasnej Góry, aby wziąć udział w uroczystej Mszy św. w intencji dziękczynnej za dar Jana Pawła II oraz za odzyskanie wolności przez naszą Ojczyznę. Przed Mszą św. wszystkie szkoły wypuściły w powietrze żółte i białe balony, aby w ten sposób wyrazić pamięć o swoim Patronie. Głównym gościem uroczystości był ks. Abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski – jeden z sekretarzy Ojca Świętego Jana Pawła II, bezpośredni świadek życia i działalności Papieża.
  Na koniec został przeczytany list skierowany do Papieża Franciszka informujący o odbytym spotkaniu tak wielkiej Rodziny Szkół noszących imię Wielkiego Polaka.

  B. Oleksiuk

 • - Obrazek 1Wycieczka klas III gim. i VIII w dn. 09-12.10.2018

 • - Obrazek 1Próbna ewakuacja

 • - Obrazek 1EKOPOGADANKA

          30 września uczniowie kl. III a gościli panią Kasię Niedbało z Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o w Siemiatyczach, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne pt:. „Ekopogadanka – segregacja to jest to”. W trakcie zajęć dzieci przypomniały zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz możliwości ich powtórnego wykorzystania. Uświadomiły sobie, że one też są odpowiedzialne za stan środowiska naturalnego. Na koniec mogły wykazać się swoją wiedzą, rozwiązując test o ekologii. Wszyscy uczniowie otrzymali ekonotatniki  za aktywny udział w zajęciach. Ci, którzy wykazali się najlepszą wiedzą z zakresu ekologii zostali nagrodzeni dyplomami „Ekobohater” i grami edukacyjnymi, które wręczył Prezes PK pan Bogusław Zduniewicz i Dyrektor szkoły pani Joanna Gołubkiewicz.
  Serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia i wspaniałe nagrody.

  Uczniowie kl. III a i wychowawczyni T. Jurczuk

  Zdjęcia pobrane są ze strony:
  https://www.facebook.com/pksiemiatycze/

 • - Obrazek 1Przesłanie z Fatimy

            Przesłanie z Fatimy - to przedstawienie, które powstało z inicjatywy uczniów kl. IV c podczas lekcji religii. Dzieci same przygotowały scenariusz i stroje. Gratulujemy kreatywności i dobrej organizacji pracy.

 • - Obrazek 1Sedecznie dziękujemy Radzie Rodziców,
  p. Grzegorzowi Godunowi
  i p. Przemysławowi Zduniewiczowi
  za zaangażowanie w życie szkoły, wykonanie i pomalowanie nowych mebli na patio.

  DZIĘKUJEMY!

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • - Obrazek 1Jan Paweł II w oczach dziecka

          20 września br. odbyło się podsumowanie szkolnego etapu XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Jan Paweł II w oczach dziecka. W bieżącym roku przebiega on pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Głównym celem jest odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w życiu i działalności Jana Pawła II. Konkurs jest organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim i Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.
  Wpłynęło 48 prac uczniów z klas II – VII szkoły podst., z których 18 zostało wyróżnionych i przesłanych na etap diecezjalny.
  Gratulujemy  i życzymy  sukcesów na dalszych etapach.

  B. Oleksiuk

 • - Obrazek 1Anioły przyszły do szkoły...


          2 października br. w naszej szkole odbył się Dzień Anioła”. Został on zorganizowany przez katechetki w celu pogłębienia świadomości o istnieniu czystych duchów, które opiekują się ludźmi i ciągle pomagają w wybieraniu dobra. Dzieci klas I –III przyszły do szkoły przebrane na biało, a na przerwach wesoło i zgodnie wspólnie się bawiły. Jako mali posłańcy Boga” roznosili i wręczali zapracowanym pracownikom karteczki z Dobrą Nowiną. Została też przygotowana wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów na konkurs pt. A gdyby Anioła można było zobaczyć...”

  B. Oleksiuk

strona:

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć